Росію знову викрили у втручанні в американські вибори і засудили за напад на українські кораблі.

Міністр оборони США Джеймс Меттіс вважає, що до президента РФ Володимира Путіна явно погано доходить, що його агресивні дії розкриті і це налаштовує світ проти росіян, але Москва знову втрутилася в американські вибори і застосувала силу проти України. Про це він сказав під час форуму з безпеки в Каліфорнії, передає Reuters.

На його думку, з моменту приходу до влади Трампа відносини між США і Росією значно погіршилися. Також він зазначив, що Путін продовжує агресивні дії проти американців.

"Путін минулого місяця знову намагався заплямувати наші вибори (проміжні вибори до Конгресу – ред.), і ми продовжуємо спостерігати зусилля в цьому напрямку. Він продовжує спроби підірвати демократичні процеси, які потрібно захищати", – заявив Меттіс.

Також він пояснив, що нещодавня агресія Росії в Керченській протоці пояснює, чому міжнародна спільнота дедалі більше недовірливо відноситься до Кремля.

"До містера Путіна явно погано доходить. Він не визнає, що те, що він робить, насправді створює ворожість проти його людей … Ми маємо справу з кимось, кому ми просто не можемо довіряти", – сказав глава Пентагону.

Відзначимо, напередодні в Буенос-Айресі пройшов саміт Великої двадцятки (G20). Серед іншого світові лідери обговорювали з президентом Росії українське питання, в тому числі канцлер Німеччини Ангела Меркель, президент Франції Еммануель Макрон, прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо. Всі вони закликали російського лідера до звільнення українських моряків, захоплених в Керченській протоці.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

У той же час, незважаючи на скасовані напередодні переговори між президентами США і РФ, все ж відбулася коротка зустріч Путіна з Трампом "на ногах". Російський лідер розповів, про що говорив з американським колегою, і чому, на його думку, не відбулася повноформатна зустріч.

Варто зазначити, що розслідувачі групи Bellingcat проаналізували дані ФСБ та виявили, що російський прикордонний катер "Изумруд" відкрив вогонь по українському "Бердянську" не в "територіальному морі" Росії, а у міжнародних водах.

За даними ФСБ, російський прикордонний катер "Изумруд" відкрив вогонь по українському "Бердянську" о 20:55 за місцевим часом. Служба повідомила точні координати обстрілу і стверджувала, що йшлося про "територіальне море" Росії.