Командир роти ударних безпілотних авіаційних комплексів «Ахіллес» 92-ї окремої штурмової бригади Юрій Федоренко, чий підрозділ діє на околицях Бахмута, відзначив в інтерв’ю українському радіо, що на Бахмутському напрямку росіянам не вдалося досягти навіть часткового успіху.

«Певні мігруючі позиції є на деяких відтинках. Але казати про те, що противник мав бодай частковий успіх на бахмутському напрямку, не варто. Цілодобово Сили оборони відбивають атаки противника», — заявив Федоренко в ефірі радіо.

Командир роти пояснив, що мігруючі позиції час від часу переходять з рук у руки.

«Під натиском противника Сили оборони здійснюють маневр, займають більш вигідні позиції. За рахунок прицільного вогню артилерії і наших вогневих засобів, противник, який затягується на позицію, знищується. Після чого ми здійснюємо маневр і займаємо ці позиції знову», — розповів він.

Федоренко зазначив, що за останній місяць росіяни активізувалися і проводили ударно-штурмові дії як в денний, так і в нічний час.

«Ворог штурмує живою силою після масованих артилерійських обстрілів, десь спочатку кидає „мобіків“ для того, щоб розкрити наші вогневі позиції. Коли „мобіків“ Сили оборони знищують, вони намагаються в цей час коптерами з повітря зрозуміти, звідки ми ведемо вогонь. Після чого накривають артилерією і йдуть вже під прикриттям броньованої техніки. Але варто зауважити, що 80% техніки противника — броньованої, легкоброньованої, а також автівок, які забезпечують логістику, — якщо з’являються в зоні ураження наших артилерійських засобів, а також засобів БПЛА, ліквідуються і знищуються», — повідомив командир роти Ахіллес.

Раніше старший лейтенант, заступник командира 2-го штурмового батальйону 5-ї окремої штурмової бригади ЗСУ Олексій Тарасенко повідомив, що на Бахмутському напрямку ворог максимально посилився, росіяни підтягнули свіжі резерви із добре навченим особовим складом.

«Спостерігаємо, що противник підтягнув свіжі резерви із добре навченим особовим складом», — сказав він.

За його словами, внаслідок цього у противника з’явилася можливість сконцентрувати на вузьких ділянках біля Бахмуту суттєві зусилля, сконцентрувати велику кількість боєприпасів для крупнокаліберної артилерії і FPV-дронів.

«Наразі противник намагається знайти найбільш вразливі місця в нашій обороні, вже протягом двох-трьох тижнів на багатьох напрямках дуже інтенсивно атакує наші підрозділи», — розповів він.

Тим часом начальник служби зв’язків із громадськістю Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо розповів, перед тим, як здійснювати штурмові дії на Бахмутському напрямку, російські окупанти активно обстрілюють українські позиції.

За його словами, активні бойові дії відбуваються як на північному, так і на південному фланзі.

«Ситуація на Бахмутському напрямку досить активна. 21 ворожа атака була відбита нашими захисниками… Ворог активно використовує авіацію, якщо це дозволяє погода… Бачимо, що на артилерійські обстріли погода не сильно впливає», — зазначив він.

Він додав, українські захисники на цьому напрямку перебувають в активній обороні, а за кращої нагоди — йдуть в атаку.

«Наші військові в активній обороні та за кращої нагоди переходять до атакувальних дій і покращують тактичне становище. Зараз російські війська намагаються відбити втрачені позиції, але успіху не мають», — підкреслив Фітьо.