Юлія Тимошенко за кілька днів перед рішенням Синоду про надання Українській церкві томосу про автокефалію їздила до Єрусалиму та просила патріарха Феофіла ІІІ не поспішати з визнанням Православної церкви України.

Про це в ефірі одного із телеканалів сказав екс-президент України Віктор Ющенко.

Він розповів, що у Тимошенко навіть зняли фільм про те, що церковне питання в Україні — це політика.

“Мені патріарх Єрусалимський під час перемовин казав про те, що до нього приїздила за кілька днів до цього Юлія Володимирівна, що вона зняла фільм про церковне питання. 

А про настрої, які я чув від патріарха з точки зору того, що це питання політичне, я думаю, що воно десь там пов’язано. 

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Я патріарху тоді казав: я не виключаю, що церковне питання буде використане як однією, так і другою, третьою стороною, але давайте сьогодні говорити про суть, про цей фарватер, про ті 12 мільйонів українців, які справді хочуть, щоб це питання було вирішене, щоб ми зрештою отримали Незалежну автокефальну церкву”, — заявив Ющенко.

Додамо, про те, що лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко просила патріарха «однієї зі східних країн» призупинити надання Україні томосу, раніше говорив політолог Володимир Цибулько заявив в ефірі програми «Свобода слова».

Відтак, за його словами, боротьбою за владу намагаються перекреслити перспективи цілої нації.

Він підкреслив: коли політики перешкоджають будувати Єдину Українську автокефальну помісну церкву, влада на це не реагує, ставлячись до цього «не критично».

«Боротьба за особисту владу, часом, призводить до того, що переступають через перспективи держави», – обурювався політолог.

«Невже боротьба за особисту владу вартує перспективи цілої нації, цілої України?» – дивувався Цибулько.

Також цю інформацію підтвердив відомий український блогер Павло Нусс. 

"Під час особистої зустрічі цього року Тимошенко мала непублічні переговори із Вселенським Патріархом Варфоломієм, якому наполегливо пропонувала відстрочити надання Томосу про автокефалію УПЦ, посилаючись на "нестабільність у державі" – повідомив він, додавши, що це відкрите відстоювання інтересів агресора Росії і підконтрольної Кремлю РПЦ.