Глава Офісу президента Андрій Єрмак особисто повідомив в Білорусь про те, що Служба безпеки України готує спецоперацію із затримання “вагнерівців”.

Таку думку висловив журналіст, редактор видання “Цензор.НЕТ” Юрій Бутусов в програмі “Всьо по бєспрєдєлу” на Апостроф ТВ. Він заявив, що збирається подати заяву в правоохоронні органи про можливу державну зраду з боку глави ОП і його спробі приховати цей злочин.

Відповідаючи на питання з приводу зриву спецоперації по вагнерівцям і з приводу того, хто за це повинен нести відповідальність, він заявив:

“Брехня під час війни за однією з найрезонансніших операцій, яка має пріоритетне значення для національної безпеки, це – кримінальна справа і це реальний термін покарання. (…) Справа по вагнерівцям і по зраді в Офісі президента – це абсолютно не жарт. І це вже в комітеті почув кожен депутат “Слуги народу”.

Вони все це прекрасно знають. Це знає прекрасно Андрій Єрмак, Офіс президента. Зараз у них є дуже велике завдання – закрити мені рот, тому що ми розуміємо, що це справа почалася з моєї статті. Зараз на обговоренні один з перших питань, яке було до полковника, командиру спецпідрозділу ГУР МО, це – або все, що написано в статті Бутусова, відповідає дійсності?

Тобто вони свої питання будували на тій інформації, яку я виклав. Тому, звичайно, я хочу сказати, що порушено кримінальну справу. Вона знаходиться зараз в Державному бюро розслідувань під контролем Генеральної прокуратури України. Справа не лежить просто в столі. Вона дуже повільно, під великим тиском, але все ж трохи рухається. (…) Під тиском юридичних обставин. Зареєстровано виробництво, йому потрібно давати хід. Інакше той, хто його просто знищить, закриє, візьме на себе відповідальність за приховування злочину “.

На думку Бутусова, саме глава ОП Єрмак безпосередньо причетний до зриву операції.

“На моє переконання і за даними моїх джерел, саме Андрій Єрмак дзвонив в Білорусь і подав сигнал керівникам деяким в білоруській владі (кому конкретно, ми не знаємо) про те, що їде небезпечна група, придивіться до неї уважно. Тобто інформація була конкретна. Але достатня для того, щоб це була наводка, на жаль, і для того, щоб білоруські спецслужби затримали цю групу “, – зазначає журналіст.

“Справа вже йде. Тобто це почули депутати комітету. Я особисто в найближчі дні після оприлюднення цих фактів подам заяву в правоохоронні органи про державну зраду з боку голови Офісу президента Андрія Єрмака і його спробі приховати цей злочин, що, на мій погляд, однозначно говорить про саме його причетності до зриву операції “, – додав він.