За час контрнаступу українські бійці здійснили справжні військові подвиги, які увійдуть у підручники.

Про це повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр. Як вона зазначила, контрнаступ відбувається для українських воїнів в обставинах, які військова наука вважає неприйнятними для наступальних операцій.

Маляр наголосила, що наші військові наступають в умовах, коли у ворога більше як зброї, так і людей. В той час, як наступ вважається можливим коли все йде навпаки. Разом з тим, наші війська просуваються.

“І питання треба ставити насамперед не про кількість пройдених кілометрів, а взагалі про факт – рухаємось вперед чи ні. Те, що ми рухаємось в умовах переваги ворога – є ознакою високої майстерності та мужності наших оборонців”, – зазначила Маляр.

Окремо вона зазначила, що у ЗСУ безпецедентно низький рівень втрат для наступальної фази. У окупантів вони значно більші.

“У нас повинно бути за усіма статистиками і методиками більше втрат, ніж у сторони, що обороняється. А у нас їх не те, що менше… У нас на Бахмутському напрямку у 8-9 менші втрати, на Таврійському напрямку – у 5,3 рази менші. Це речі, які вивчатимуть науковці”, – сказала Маляр.

Також зазначимо, що в даний період проводиться розвідка боєм та тактичні наступальні операції для звільнення окупованих територій. За словами колишнього керівника Служби зовнішньої розвідки України, генерала армії Миколи Маломужа, українська армія має тактичну ініціативу на полі бою.

Генерал підкреслив, що зараз йде потужна підготовка до наступальних операцій, які будуть проводитися в несподіваних місцях для ворога, де окупанти не очікують на атаку. Переміщення лінії з оборони на наступ довжиною 1200 кілометрів – це формат стратегічно-наступальної операції, яку армія розглядає.

За словами експерта, є кілька причин, чому контрнаступ ЗСУ йде повільніше, ніж очікували багато хто раніше.

 «Ми маємо добре підготуватися, тому що ворог до травня-червня вже мав достатньо сил, вони можуть підтягнути резерви підтягнуть і потужніше зміцнення, зрозуміло, що встигнути одразу просунутися не можна. Це шарова лінія оборони із мінним полем. Також допомога союзників поступово поступає через низку питань, ми проводимо Rammstein, ми проводимо якраз уже підготовку різних програм, але реалізація затягується.

Фронт розтягнутий, військам необхідно вивчити 1250 км фронту, знати, де слабкі місця, маневрувати. Резерви у них ще не задіяні, коли Росія застосує резерви, ми піднімемо наші можливості. У Бахмуті, на півдні якраз, під Бердянськом відповідно. Після виснаження супротивника вдасться пробити оборону від Херсона до Криму», – ділиться експерт.

Він додає, що в майбутньому ракетні системи зможуть бити по резервах, спеціальними системами на відстані працювати простіше, ніж на полі бою, адже ворог знищує наші системи розмінування.

Варто зазначити, що бригади Гвардії наступу вже навчені та сформовані, але ці резерви ще не залучені на всіх напрямках. Зокрема, якщо говорити про Куп’янський напрямок, то саме така ситуація.

Військовий експерт Олег Жданов розповів, чому це так. За його словами, у Генеральному штабі все продумали до дрібниць, бійці Гвардії наступу ще продемонструють свої сили. Адже вони це зроблять коли для цього настане слушний момент.

Про це він сказав у своєму блозі. За словами експерта, ворог щосили намагається зробити так, щоб ми якнайшвидше вивели на поле бою всі свої резерви. Жданов зазначив, що українські захисники тримають оборону, техніка та артилерія є.

«Техніка є. Який сенс витрачати резерви? Ще раз кажу, туди пішло посилення з-поміж військ, що перебувають на цих оперативних напрямках», – зазначив експерт.

Також Жданов зазначив, що у нас оперативний і стратегічний резерв стоїть в очікуванні, коли він буде потрібний згідно з задумом ведення бойових дій, який знає декілька людей у країні і який розроблявся Генеральним штабом на чолі з Головнокомандувачем ЗСУ.