У новорічну ніч українськими системами залпового вогню типу HIMARS було завдано удару за пунктом тимчасової дислокації одного з підрозділів Збройних сил Росії у Макіївці Донецької області. За інформацією російських пабліків, кількість загиблих та поранених після цього вогневого удару обчислюється сотнями.

Про це військовий експерт Олег Жданов сказав у стримі на своєму ютуб-каналі. За його словами, ця подія викликала потужний резонанс у країні-агресорі. Судячи з реакції російських соцмереж, удар справді був вдалим, і українські військові накрили велике скупчення живої сили ворога.

У російських пабликах піднялася велика хвиля критики військового керівництва Росії. У соцмережах писали, що загиблих може бути і 100, і 200, і 600, і навіть 1000 осіб.

«Росіяни почали запитувати, як це сталося, куди дивилося військове керівництво та головне, хто винен», – зазначив експерт.

«За його словами, тоді Міністерство оборони було змушене визнати, що справді внаслідок удару ЗСУ у Макіївці загинули 63 російські військові. Після цього в російських пабликах почали писати: помножте цю цифру на 5 чи 10 і отримайте реальну кількість загиблих», – розповів Жданов.

Він зазначив, що очевидці на місці пригоди свідчать, що загинули від 300 до 600 окупантів.

«Це при тому, що там ще не розбирали завали», – наголосив експерт.

Також він повідомив, що після удару в Макіївці по системі HIMARS, Міністерство оборони Росії заявило про знищення вже 54 установок HIMARS.

Але з відкритих джерел відомо, що всього нам їх поставили 35 (HIMARS і його різновиди – Mars, M-270, французьку систему залпового вогню). А росіяни знищили 54 установку! Так працює російська пропаганда», – наголосив Олег Жданов.