«Північний потік-2» є важелем тиску США на Росію, і в разі вторгнення її в Україну, газопровід не буде запущено.

Про це заявив радник президента США з питань національної безпеки Джейк Салліван в інтерв’ю Fox News.

За його словами, «зараз через «Північний потік-2» не йде газ і не йтиме протягом декількох місяців, зокрема, завдяки дипломатії Сполучених Штатів».

«І ми абсолютно чітко заявили, що якщо Росія так чи інакше вторгнеться в Україну, проєкт «Північний потік-2» не просуватиметься вперед, – зауважив він. – Це наш важіль тиску, і ми маємо намір використовувати цей важіль. Володимиру Путіну належить зробити вибір: якщо він вирішить діяти щодо України, то не отримає переваг від «Північного потоку-2».

Салліван також наголосив, що Сполучені Штати, які є «великим виробником енергії», працюють з партнерами по всьому світу, щоб зірвати спроби Росії використовувати енергію як зброю.

«Якщо Путін припинить постачання газу, ми зможемо перенаправити скраплений газ, що постачається в інші країни світу, в Європу, – заначив він. – Таким чином, Сполучені Штати готові до надзвичайної ситуації…»

США, додав він, «вкладають величезні кошти в те, щоб стати лідером енергетичного переходу».

«Поки що ми продовжуємо використовувати викопне паливо, але через роки станемо наддержавою з виробництва екологічно чистої енергії», – додав він.

За його словами, через десятиліття «інвестиції президента Джо Байдена і його бачення того, як зробити Сполучені Штати світовою наддержавою в галузі чистої енергії, поставлять нас у найкраще стратегічне положення поруч з демократичними однодумцями, союзниками та партнерами».