Структурні зміни у функціонування Служби безпеки України передбачають усунення політичного впливу на спецслужбу і включать нові кваліфікаційні вимоги до претендента на посаду її голови. Внаслідок цього в Слузі народу не дають гарантій щодо збереження на посаді голови СБУ Івана Баканова.

Про це в партії президента Володимира Зеленського заявили в коментарі виданню РБК-Україна.

У Слугу народу відзначили, що зміни не передбачають обов’язкової заміни глави СБУ. Однак при розгляді законопроекту в другому читанні можуть з’явитися інші вимоги.

“Там (в законопроекті) не передбачається зміна глави СБУ, але до другого читання можливі зміни, це ще питання консультацій”, – стверджують в СН.

Підкреслюється, що Рада повинна розглянути проект закону про внесення змін в роботу СБУ у вересні. Ініціатором законодавчої ініціативи є президент України Володимир Зеленський.

Нагадаємо, нардеп Олександр Дубинський заявляв, що в кабінеті глави Служби безпеки України Івана Баканова було знайдено три звукозаписних пристрої. Ще один пристрій прослушки, за відомостями депутата, виявили в автомобілі його дружини.