Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що зустріч радників глав держав у “нормандському форматі” щодо врегулювання ситуації на Донбасі, ймовірно, відбудеться на початку вересня.

Про це він сказав під час пресконференції Володимира Зеленського на Дніпропетровщині. За словами Єрмака, зустріч, яка мала відбутися 28 серпня, скасували на прохання радника президента Франції Еммануеля Макрона.

Єрмак зазначив, що нова зустріч відбудеться до 10 вересня.

“Пан Бон (Еммануель Бон – радник Макрона.) зателефонував мені кілька днів тому і попросив перенести зустріч у зв’язку з його відрядженням. Сьогодні обговорюються дати – це перші числа вересня. Я думаю, що до 10 вересня ця зустріч відбудеться”, – зазначив глава ОП.

Зазначимо, що раніше російський “Інтерфакс” з посиланням на близьке до переговорів джерело писав, що причиною скасування зустрічі нібито стали розбіжності з підсумковим документам.

“Зустріч скасована у зв’язку з відсутністю узгодження проєктів підсумкових документів або розбіжностей до них із боку Німеччини, Франції та України”, – сказав співрозмовник росагентства.

У свою чергу варто додати, що український блогер Денис Казанський, який був включений до Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу зазначив, що Представник Росії в ТКГ Дмитро Козак ще місяць тому написав лист, в якому повідомив, що відмовляється брати участь у переговорах радників. І після цього російська делегація стала робити все, щоб ці переговори зірват.

“Зустріч радників глав “нормандського формату”, яка була запланована в Парижі на 28 серпня, скасована. А по факту – зірвана російською стороною. Вже на останньому засіданні ТКГ було зрозуміло, що так буде”, – зазначив Казанський.

За словами Казанського, представник Росії Дмитро Козак “ще місяць тому написав досить хамського листа, в якому повідомив, що відмовляється брати участь у переговорах радників. І після цього російська делегація стала робити все, щоб ці переговори зірвати”.

“Спочатку формальним приводом для зриву вибрали постанову Верховної Ради про місцеві вибори, в якій РФ була названа агресором. Росіяни заявили, що вона суперечить Мінським угодам і зажадали, щоб Рада її скасувала. Фактично – застосували відвертий шантаж і погрожували повністю заблокувати переговори, якщо Україна не виконає умови Москви. Леонід Кравчук спробував піти на компроміс і звернувся до парламенту з проханням прибрати з постанови той пункт, який не влаштовує Росію. Але росіяни все одно зірвали зустріч (тільки вже під іншим приводом), навіть попри ці поступки. Бо в ні в якому мирному врегулюванні не зацікавлені”, – пояснив він.

Казанський підкреслив, що мета Росії – не залагодити конфлікт на Донбасі, а легалізувати в Україні свої окупаційні адміністрації в Донецьку і Луганську. Вибити для них офіційний статус. Тому ніякі компроміси і поступки не допоможуть.

Президент Володимир Зеленський вважає, що нормандська зустріч за участі президента РФ Владіміра Путіна можлива до кінця вересня.

В офісі президента зазначили, що Зеленський “звернув увагу на прогрес”, що “наближає проведення чергової зустрічі “нормандської четвірки” на рівні лідерів держав.