Силам оборони України може випасти чудовий шанс покращити логістику з’єднань на лівобережній Херсонщині через замерзання річки Дніпро.

Про це розповів голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко

«На лівобережжі Херсонщини найбільше уваги до себе привертають Кринки. До цього ще був плацдарм біля Антонівського мосту. Насправді ситуація на цьому напрямку складається на нашу користь. Зараз Дніпро буде замерзати і це дасть нашим військам змогу форсувати річку, а також переправляти важку техніку. Вибудувати понтонні переправи це дуже добре, проте цей процес дуже складний. До того ж це вузькі шляхи, які будуть легкими цілями для ворожої авіації. Коли ж Дніпро замерзне, то це допоможе розширити логістику ЗСУ на лівобережжі Херсонщини», — пояснив Тимочко.

Військовослужбовець наголосив, що розширення плацдарму на лівобережжі Херсонщини дасть змогу ЗСУ швидше просуватись у бік Криму.

«Плацдарми на лівобережжі Херсонщини створюють дуже серйозну загрозу для російських окупаційних військ. Наші війська там закріпились. Подальше просування ЗСУ дозволить атакувати окупантів із флангів. Фактично плацдарм на лівобережжі Херсонщини змушує не спати окупантам, які займаються обороною Криму. Вони розуміють, що наступними будуть вони», — додав він.

Тим часом армія РФ усіма силами намагаються вибити українські сили з плацдармів поблизу Кринок. Російські війська кинули одинадцять одиниць техніки на український плацдарм на лівому березі Дніпра. Майже всі вдалося знищити

Командир роти ударних безпілотних авіаційних комплексів «Птахи Мадяра» Роберт «Мадяр» Бровді опублікував звіт з Кринок, в якому йдеться про значні втрати росіян.

«Десять одиниць з одинадцяти, що вкотре штурмували те село розміром з київську Контрактову площу на лівобережжі Херсонщини. В тому числі: чотири з п’яти танків, дві БМД та чотири БТР. А ще – 28 збитих дронів-FPV з 31-го виявленого за цей день», – написав він у Telegram.

За оцінками Бровді, росіяни втратили у боях за Кринки уже понад сто одиниць техніки.

10 грудня ЗСУ продовжили наземні операції на східному (лівому) березі Херсонської області. За інформацією Генштабу ЗСУ, Сили оборони утримують позиції на східному березі Дніпра і завдають ударів по російських позиціях у цьому районі.

Російський військовий блогер заявив, що українські війська захопили нові позиції на острові Великий Потьомкін (на південний захід від міста Херсон), хоча ISW оцінює, що українські сили вже контролюють весь острів. Також російські блогери зазначають, що бої тривають біля села Кринки (30 км на північний схід від Херсона), українські сили мають стабільно високий темп операцій у цьому районі.

Також Міністерство оборони Росії опублікувало кадри, на яких нібито видно, як невизначені підрозділи Повітряно-десантних військ проводять повітряну розвідку українських позицій на західному (правому) березі Дніпра.

Також українські морпіхи 35-ї ОБрМП показали кадри після боїв на лівому березі. Морпіхи зазначили, що росіяни висадили десант перед їхніми позиціями, проте бійці змогли «підправити їхні плани».

Український журналіст Андрій Цаплієнко заявив, що на лівобережжі створили «новий цвинтар» для ворога та його техніки.

«Українські морпіхи героїчно тримають плацдарм біля селища Кринки на лівому окупованому березі Херсонщини. Біля Кринок новий цвинтар росіян та їхньої техніки», — сказав Андрій Цаплієнко.

Українські морпіхи показали відео з дрона після серії вибухів біля Кринок. Російська військова техніка рухалася дорогою, у той час, як українці завдавали ударів по ворогу. Окупанти намагалися втекти, проте їм в не вдалося — після влучних атак ворожа техніка загорялася, а в небо здіймався густий сірий дим. Крім цього, бійці показали вбитого та пораненого окупантів, які лежали біля розбитих бронемашин та посеред дороги.