Ексглава Конституційного суду України Олександр Тупицький не зможе повернутися до КСУ через низку кримінальних проваджень.

Про це заявив народний депутат від партії “Слуга народу”, представник президента в Конституційному суді України Федір Веніславський в ефірі одного з телеканалів.

“Пан Тупицький до Конституційного суду точно не повернеться, тому що є декілька кримінальних проваджень. Далі він буде займатися іншими питаннями”, – зазначив нардеп.

Він також пояснив, що Олександр Тупицький, на відміну від інших суддів Конституційного суду, може бути притягнутий до кримінальної відповідальності, оскільки має статус звичайного громадянина.

“Згідно з чинною Конституцією і закону про КСУ, суддя КСУ не може бути притягнутий до кримінальної відповідальності, за винятком, якщо він не був затриманий безпосередньо на місці вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину або відразу після нього, без згоди КСУ. Але оскільки пан Тупицький на сьогодні статусу судді КСУ не має, на нього ці положення не поширюються “, – сказав Веніславський.

Він також повідомив, що у вересні Верховна Рада може розглянути в другому читанні законопроєкт “Про конституційну процедуру”, який з урахуванням поправок буде називатися “Про розгляд справ в Конституційному суді і виконання рішень Конституційного Суду України”.

Законопроєкт передбачає відбір кандидатів на посаду судді КСУ, перевірку діючих членів конкурсної комісії і “дасть правові підстави для поновлення КСУ”.