Після ухвалення закону про всеукраїнський референдум влада має розробити закон, який буде регулювати проведення місцевих референдумів.

Таку думку висловив в ефірі одного з телеканалів позафракційна народна депутатка України Вікторія Гриб.

На запитання, чи голосувала вона за законопроєкт про всеукраїнський референдум, Гриб відповіла:

“Я підтримала, тому що народовладдя – це така форма, яка повинна існувати в Україні. Знаєте, в нас ідеальних законів взагалі немає. І я вважаю, що потрібно з чогось починати. Ми почали”.

За її словами, закон про референдум є рамковим, і тепер потрібно продовжувати “працювати в цьому напрямку, розробляти закон про місцеві референдуми”.

“Давайте подивимось на весь розвинутий світ. В Швейцарії рішення вирішуються на місцевому референдумі. Я не бачу тут взагалі проблем – чому ми хочемо їх постійно піднімати? Ми знаємо політиків, які не голосували за цей закон, а після того вже виносять питання на референдум. То значить є така можливість використовувати цей закон зараз. Необхідно готувати питання на референдуми, щоб не було двоякого тлумачення. Щоб люди розуміли, а наш народ точно не дурніший, ніж наші парламентарі”, – наголосила депутатка.

Нагадаємо, ухвалення закону про референдум було однією з ключових передвиборчих обіцянок Володимира Зеленського. 26 січня Верховна Рада прийняла в другому читанні та в цілому президентський закон “Про всеукраїнський референдум” (№3612). Рішення підтримали 255 народних депутатів.