Під час засідання Контактної групи з оборони України у вівторок ішлось, серед інших питань, про те, як забезпечити більшу підзвітність щодо обліку зброї, яка надається партнерами для війни проти Росії.

Про це журналістам у кулуарах розповів міністр оборони України Олексій Резніков.

Він наголосив, що Україна завжди прагне до прозорості й відкритості відносин, щоб у суспільствах країн-партерів не було сумнівів, що їхня зброя “йде на поле бою проти ворога”.

“Сьогодні була доповідь, зокрема, що перевірки за сучасними натівськими системами, які ми застосовуємо –  це насамперед система LOGFAS. Ми запросили будь-яку країну, якщо є потреба, перевірити аж до підрозділу, до батальйону, місце, де розташована зброя від їхньої країни”, – додав Резніков.

За словами українського міністра, “єдине обмеження, яке є в кожного перевіряльника – це їхні правила безпеки: чи готові вони приїхати на поле бою; якщо ні – ми готові надавати їм будь-які документи”.

Міністр спершу зазначив, що в “Рамштайні” брали участь 54 представники країн світу, що означає, що “антикремлівська коаліція зростає”.

“Я хочу сказати, що я почув чітко меседжі від усіх представників: це повна підтримка України до перемоги. І всі вважають, що перемога України – саме на полі бою”, – сказав Олексій Резніков, додавши, що учасники “Рамштайну” наголошували на швидкості, своєчасності й стабільності допомоги.

“Ми продовжували говорити про навчання наших підрозділів для того, щоб вони на тій техніці, яку нам дають, і ухвалене рішення надавати, – щоб готові підрозділи виконували завдання Генерального штабу зі звільнення тимчасово-окупованих територій”, – додав Міністр оборони України.