Екс-міністр оборони Великої Британії Бен Воллес закликав підвищити мінімальний рівень витрат на оборону до 3%. Він не виключає можливості, що британським військам доведеться втручатися в конфлікт на території України — скоро нас чекає перший офіційний бій з РФ. І цілком ймовірно, перший десант вояк висадиться саме у місті Лева.

«Ми повинні використовувати фразу «ми не можемо виключити». Зрештою, частина стримування — це двозначність… щоб противник гадав, як далеко ми зайдемо і що будемо робити. Це те, що Путін робить майстерно — він змушує всіх гадати. Важливо, щоб ми ніколи не закривали шляхи і змушували людей гадати», — цитує його Daily Mail.

Фіктивні вибори в Росії показали, що Путін — найближчий до Адольфа Гітлера в цьому поколінні, додав Воллес.

«Найкраще — це переконатися, що він розуміє, що ми вважаємо те, що він робить в Україні, дуже і дуже серйозним», — наголосив колишній глава Міноборони.

Раніше президент Франції Еммануель Макрон заявив, що наземна операція з участю західних військ в Україні може бути потрібною «в якийсь момент». Таким чином він підтвердив свою заяву щодо можливого розміщення військ Заходу на території нашої держави. Про це він сказав в інтерв’ю газеті Le Parisien, його слова цитує Le Monde.

«Можливо, в якийсь момент — я не хочу цього, я не буду брати на себе ініціативу — нам доведеться провести операції на місцях, якими б вони не були, щоб протистояти російським силам. Сила Франції в тому, що ми можемо це зробити», — запевнив політик.

Відомо, що про те, що не варто виключати варіанту введення західних військ в Україну, Макрон заявив в кінці лютого. На такі слова бурхливо відреагували в Берліні та інші європейські партнери.

Водночас різні погляди щодо можливості наземних операцій та надання Києву ракет дальнього радіусу дії можуть підірвати співпрацю між союзниками. Канцлер Німеччини Олаф Шольц різко відреагував на заяву Макрона щодо цього питання та заклик французького лідера до партнерів не бути «боягузами».

Водночас у Канаді кажуть, що готові направити в країну своїх військових, але тільки як інструкторів. У Литві, Естонії та Нідерландах не відкидають такого варіанту, проте про готовність зробити це зараз не говорять.

До прикладу, прем’єр Чехії Петр Фіала заявив, що «ніхто у Європі» не збирається вводити війська в Україну.

«Чи було би корисно, щоб деякі солдати, наприклад, з Франції, перебували на території України, але не воювали там, а допомагали в навчанні», – переповів Фіала ідеї Макрона.

За його словами, переважна більшість учасників саміту в Парижі дійшли до висновку, що питання направлення військ не буде обговорюватися або навіть розглядатися далі. 

«Що це не тема, тому що для переважної більшості країн ця ідея є неприйнятною. Ніхто в Європі не збирається відправляти війська в Україну», – заявив Фіала.

Чеський прем’єр також зауважив, що не потрібно «драматизувати і лякати людей якимись речами, які ніхто не пропонував і не пропонує в тому вигляді, в якому вони інтерпретуються».

Італія теж не підтримує відправлення іноземних військ в Україну. Італійська прем’єр-міністрка Джорджія Мелоні заявила, що відправлення західних військ може стати приводом для ескалації війни.

Щодо пропозиції, висунутої Францією щодо можливого прямого (військового) втручання… Наша позиція не на користь цієї гіпотези, яка є передвісником небезпечної ескалації, якої слід уникати за будь-яку ціну, – заявила Мелоні, виступаючи в Сенаті.

Видання Bloomberg написало, що італійська прем’єрка розкритикувала президента Франції Еммануеля Макрона, який тисне на канцлера Німеччини Олафа Шольца, щоб останній зайняв більш рішучу позицію, попереджаючи про «екзистенційну» загрозу, яку Росія становить для Євросоюзу.