Українська сторона стверджує, що у ворожих лавах поганий моральний дух. У ГУР заявили, що росіяни масово дають хабарі, наносять собі каліцтва та тікають, щоб уникнути передової, оскільки вижити там за таких втрат складно.

Але, в той же час, всупереч масовим дезертирствам, російські окупаційні війська все ще виконують накази Кремля, та намагаються прорватися на сході України.

Зокрема, колона їхньої бронетехніки усупереч логіці пішла у наступ по відкритій місцевості біля села Тоненьке й була уражена безпілотниками та протитанковою зброєю. Геолокаційні відео показують, що росіяни втратили близько десятка танків, а також іншу бронетехніку.

Як зазначає CNN ці часті механізовані наземні атаки росіян схожі на піскоструминну дію – розмивають українську оборону в багатьох точках уздовж лінії фронту.

Катерина Степаненко з Інституту вивчення війни пояснює, що Росія хоче перевірити українську оборону на наявність слабких місць і напружити український оборонний потенціал напередодні майбутніх літніх наступальних операцій.

«Українські фронтові бригади тримаються – чекають боєприпасів і протиповітряної оборони від союзників, свіжих новобранців згідно з новим законом про мобілізацію, який розширив відповідний віковий діапазон, і сподіваються, що російські командири продовжуватимуть робити помилки. Вони використовують дефіцитні артилерійські снаряди (співвідношення принаймні 5:1 проти) і тисячі маленьких безпілотників», — зазначається у повідомлення.

До того ж, не зважаючи на поганий моральний дух окупантів, за даними британської розвідки, Росія здатна поповнювати свої передові сили на 30 тис. військовослужбовців на місяць, а її промисловість працює 24/7, щоб виробляти все: від танків до безпілотників і керованих бомб.

На думку Степаненко, Україні, ймовірно, доведеться поступитися деякою тактичною територією та відступити на більш придатні для оборони позиції в деяких сценаріях на полі бою. Здатність Росії утримувати ініціативу на полі бою змушує українські війська витрачати і без того дефіцитну техніку.

«І все ж росіяни не приречені повторювати свої помилки. Вони показали здатність до адаптації, особливо у створенні багаторівневої оборони, яка завадила українському наступу минулого літа, у розгортанні плануючих бомб за межами радіусу дії української оборони та у розробці власної групи ударних безпілотників», — додається у матеріалі.

Додамо, як написало Politico, є великий ризик, що лінія фронту в Україні може обвалитися. Та якщо говорити про те, яка зброя нині вкрай потрібна ЗСУ, то йдеться про далекобійні ракети Taurus, ATACMS та Storm Shadow, а не танки Leopard чи Abrams.

Таку думку висловив керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко, зауваживши, що також треба артилерійські снаряди та артилерія. Натомість бронетехніка може почекати.

«Бронетехніка, танки – це теж завжди потрібно. Але, якби поставив зараз Захід питання – що нам треба швидше отримати – Taurus, ATACMS, Storm Shadow чи Abrams і Leopard, я б сказав, що нам передусім потрібно отримати Taurus, ATACMS та Storm Shadow», – наголосив Мусієнко.

На думку керівника Центру військово-правових досліджень, танки та бронемашини можуть почекати до наступних постачань. Нині вкрай необхідні ракети Taurus та Storm Shadow, які мають дальність 450 кілометрів. Усе через те, що треба вдарити по Кримському мосту. Адже Росія будує суходолом залізничне сполучення з окупованими територіями України. Тому, мовляв, може стати пізно.

«У тому сенсі, що буде виведений з ладу міст, але в Росії буде можливість це робити залізничним сполученням, яке можна пошкодити на окремих ділянках. Дещо важче вивести з ладу, ніж у питанні мосту. Тому нам потрібні далекобійні ракети й дрони», – сказав Олександр Мусієнко.