На Бахмутському напрямку з’явився “загороджувальний загін” для ПВК “Вагнер”, яка готується покинути свої позиції.

На даний момент відбувається подібність “рейдерського захоплення” ПВК “Вагнер”, що збунтувався. Угруповання беруть під свій контроль голова Чечні Рамзан Кадиров та директор Росгвардії Віктор Золотов.

Такою інформацією поділилася в Telegram правозахисна організація РФ Gulagu.net, посилаючись на інформовані джерела.

Ватажок “Вагнера” Євген Пригожин днями закотив публічну істерику, оголосивши про виведення своїх найманців із Бахмута, який виявився не в змозі захопити.

Відповів йому не Міноборони, а недавній союзник – голова Чечні Рамзан Кадиров. Останній записав відеозвернення, в якому вкрай жорстко висловився на адресу Пригожина. Він натякнув, що у голови “Вагнера” стався “нервовий зрив”, а також чітко дав зрозуміти, що вийти найманцям із міста не дадуть.

Кадиров фактично наказав Пригожину чекати, доки прийде начальство та розповість, що йому робити. Більше того, Кадиров покликав “вагнерівців” під командування свого угруповання “Ахмат”.

“На наших очах відбувається поглинання ПВК “Вагнер” силами Міноборони РФ за посередництва Рамзана Кадирова… У бізнесі подібне називають “рейдерським захопленням””, – розповіли правозахисники.

Тим часом, за їхніми даними, на Бахмутський напрямок увечері 6 травня було перекинуто загороджувальний загін, завдання якого – не дати “Вагнеру” вийти. Це угруповання складається з кадрових військ, спецназу ФСБ, а також силовиків Росгвардії. Зупиняти найманців від втечі вони готові снайперським та артилерійським вогнем.

За даними організації, деякі найманці “Вагнера” швидко зрадили свого ватажка і вже розпочали відхід. У місті, як повідомляється, залишилося близько 3 тисяч бойовиків, які особливо сильно замарані в крові, і яких ніхто не випустить живими з бойових позицій.

“Судячи з усього, йому (Пригожину) дуже швидко заткнуть рот “кадировці”, що вже виїхали в Бахмут, яким зверху вже прийшла вказівка взяти ПВК “Вагнер” під контроль і перепідпорядкувати бійців Кадирову і Золотову, залишивши Пригожина “голим королем”. , – пишуть правозахисники.

Вони також запевняють, що найближчими днями Пригожина буде усунено від управління угрупованням його ж найближчим оточенням, яке виявилося “подвійними агентами”.

“До Пригожина почало доходити. Він повірив, що генерали Роман Гаврилов і Мізинців будуть у нього в підпорядкуванні і усунув Трошева і Уткіна від управління, але де-факто йому просто приставили тих, хто дивиться”, які тихо і спокійно заберуть найближчими днями “кермо”. та управління тим, що ще тиждень тому називалося ПВК “Вагнер”. Розв’язка скоро”, – пише організація.

Додамо, раніше, глава Чечні Рамзан Кадиров оголосив, що попросив президента РФ Володимира Путіна відправити його бойовиків з підрозділу “Ахмат” у Бахмут замість ПВК “Вагнер”.

Про це чеченський лідер і путінський поплічник написав у своєму Телеграм-каналі і опублікував відповідний документ.

“Підписав лист на ім’я верховного головнокомандувача Російської Федерації В.В. Путіна з проханням дати доручення передислокувати підрозділи “Ахмат” в Бахмут. Лист вже відправлено”, – йдеться у пості Кадирова, в якому оприлюднена й копія листа до кремлівського диктатора.

У листі він просить Путіна дати міністру оборони РФ Сергію Шойгу і начальнику Росгвардії Віктору Золотову розпорядження відправити свої TikTok-війська в Бахмут.