Відеозапис та стенограму засідання вченої ради, де схвалили кандидатську дисертацію нардепа від ОПЗЖ Іллі Киви відмовився надавати журналістам Інститут підготовки кадрів Державної служби зайнятості.

Про це повідомив журналіст Данило Мокрик.

За його словами, виш повинен зберігати копію запису засідання, а також його стенограму, оскільки це передбачено Положенням про спеціалізовану вчену раду і Порядком присудження наукових ступенів. У відповідь на звернення представника ЗМІ, виш спершу попросив надати додатковий час, а потім відмовився передавати інформацію.

Виш, де захищався Кива, не хоче надавати запис та стенограму засідання вченої ради, яка схвалила його дисертацію. Спочатку на запит на інформацію вони попросили продовжити строки відповіді до 20 робочих днів. А потім — тупо відмовили. Відповідь по суті зводилася до: «А ми не хочемо, просіть у Шкарлета (міністра освіти та науки — ред.), — написав у Фейсбук Мокрик.

Тепер журналіст хоче притягнути до відповідальності ректора Радмилу Войтович за ці дії.

Відзначимо, що Депутат Верховної ради від партії «Опозиційна платформа – За життя» Ілля Кива потрапив у новий скандал. Він закликав президента України Володимира Зеленського заборонити футбол в країні після рішення Союзу європейських футбольних асоціацій (УЄФА) через форму національної команди.

Відзначимо, 6 червня відбулася презентація нової екіпіровки української збірної. Головною особливістю форми стало окреслення меж України, в які також входить Крим та Донбас. На комірі футболки присутнє гасло «Слава Україні! Героям слава!”. Спочатку УЄФА схвалив форму національної команди, однак після запиту Російського футбольного союзу (РФС) організація зажадала прибрати з внутрішньої частини коміра «Героям слава!», так як в поєднанні з першою частиною слоган є «політичним».

«Після злочинного рішення УЄФА щодо заборони слоган «Слава Україні» чекаю від президента Зеленського заборони гри футбол в цілому в нашій країні і знесення всіх футбольних стадіонів, як сепаратистського виду спорту», ​​- написав Кива в Telegram.

У свою чергу журналіст, редактор видання “Цензор Нет” Юрій Бутусов вважає, що Україна має виходити на матч у формі з написом “Героям слава!” навіть попри заборону УЄФА. Жодних компромісів.

1. “Слава Україні! Героям слава!” – це офіційна державна символіка України, таким чином, заява УЄФА – це втручання у внутрішні справи України.

2. Символіка України затверджена УЄФА завчасно у грудні 2020 року, тож перегляд цього питання УЄФА за два дні до початку турніру – безпідставний. Це порушує правила щодо затвердження предметів форми.

3. УЄФА ухвалив рішення під відкритим тиском Росії та президента Путіна. Це протирічить спортивному принципу, що спорт завжди поза політикою, УЄФА політично став у цьому питанні на боці РФ. Росія – основний порушник спортивних правил у світі, позбавлена права на свої державні символи за допінг на Олімпійських іграх, таким чином, УЄФА підтримує порушників.

4. Оголошення щодо заборони форми, яке робиться неофіційно й анонсується через російські ЗМІ за два дні до початку турніру, – це просто ганебна та недостойна поведінка УЄФА, відверто антиукраїнська акція.

Відмовлятися від затвердженого раніше варіанта форми збірної – це великий сором та відмова від національних державних символів України.

Чи може існувати Україна без своїх власних державних символів? Це абсолютно виключено.

Переконаний, збірна Україна в будь-якому разі має виходити у формі з написом “Героям слава!” навіть попри заборону УЄФА. Хай УЄФА спробує через таку причину відсторонити нашу команду – тоді весь світ побачить цю ганебну змову.

Хай спробують оштрафувати – ми поборемось у суді.

Відмовлятися від своєї форми за будь-яких обставин не можна, – вважає Бутусов.