Верховна Рада схвалила в другому читанні та в цілому законопроєкт про мобілізацію без норми про звільнення військових. Вилучення норми про демобілізацію із законопроєкту ініціював головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський і підтримав міністр оборони Рустем Умєров. Законопроєкт вже підписав Зеленський.

Роман Світан, полковник запасу ЗСУ наголошує, що на даний момент варто згадувати про строковиків, які можуть та мають виконувати військові задачі. На його думку, краще задіювати навчених людей, ніж просто пакувати чоловіків на вулицях. Це, до речі, стосується і силовиків, які наразі отримали 100% бронь.

Ставте лайк, пишіть коментарі та підтримайте нас на платформі Моно – посилання в описі та в шапці профілю.

Власне задіяння цих категорій могло б зробити можливою демобілізацію військових. Адже у Міноборони пояснили, чому ж прибрали демобілізацію із законопроєкту. Речник Міністерства оборони Дмитро Лазуткін зазначив, що усі рішення ухвалюються, аби уникнути негативного впливу на обороноздатність країни.

“Норма про демобілізацію спочатку була присутньою у законопроєкті. Через 36 місяців… Але були побажання від Генерального штабу, який розуміє оперативну ситуацію, який розуміє загрози і ризики, які стоять перед державою. Ми не можемо зараз ухвалювати поспішних рішень. Ясна річ, що популістських думок дуже і дуже багато. Наразі послабити Сили оборони не можна. Вочевидь є доручення від парламентського комітету розробити протягом 8 місяців новий закон, який буде стосуватися безпосередньо ротації і демобілізації”, – сказав він.

За словами речника Міноборони, у новому документі потрібно врахувати багато факторів, щоб уникнути негативного впливу на обороноздатність країни.