На лівому березі Дніпра на Херсонщині ситуація залишається напруженою. Українські сили продовжують активно утримувати свої позиції, а росіяни, з свого боку, зазнають значних втрат у військовій техніці, що призводить до обмеження їхнього використання бронетехніки.

Начальниця об’єднаного прес-центру Сил оборони Півдня України, Наталія Гуменюк, повідомила, що російські сили не припиняють штурмів, спробувавши атакувати шість разів за минулу добу, порівняно з попередніми 8–9 штурмами. Противник намагається тримати у напрузі українські сили, активізуючи так звані «піші прогулянки», що залежать від кількості «ентузіастів».

Захопники також обмежують використання бронетехніки, намагаючись заощадити її та уникаючи безповоротних втрат. Створивши ланцюжок вздовж Олешківської траси, російська техніка залишається пам’ятником на сьогоднішній день, зазнавши значних втрат.

«Ситуація на цій ділянці фронту є важкою: під постійним тиском ворога та у надзвичайних бойових та погодних умовах утримувати позиції вкрай складно», — зауважила Гуменюк.

Окупанти також вдаються до використання тактичної авіації та шукають нові напрямки пускових рубежів, намагаючись визначити оптимальний спосіб запуску командно-артилерійських боєприпасів (КАБ) без великих ризиків поразки.

«Минулої доби було зафіксовано удари по правому березі, де ворог намагається завдати шкоди будь-чому, що може сприяти нормальній логістиці наших військ на лівому березі», — підкреслила Гуменюк.

Також для штурмів українських позицій окупанти формують нетипові офіцерські штурмові групи, які, на думку російського командування, мають впоратися зі складним завданням. Проте, навіть елітні підрозділи не можуть вибити українських бійців із завойованих позицій.

«Для ворога принципово вибити нас із цього плацдарму, тому що на носі вибори, і цареві потрібні перемоги та переконливі такі дії, які підкреслять, що його армія ще на щось здатна», – пояснила Гуменюк.

Втім, ворог переформатує цілі підрозділи, створюючи нетипові офіцерські штурмові групи, оскільки інші не здатні впоратися із цими завданнями. Навіть використовуючи елітні новостворені підрозділи, вони визнають, що успіху немає. У них вже склалася лінія неповернення, де навіть бронетехніці не вдається знайти перспективи. Тобто, доходячи до цієї лінії, вони втрачають техніку знову і розуміють, що далі пішки і не всі повернуться, – розповіла спікер.

Існують випадки, коли російські військові відмовлялися взяти участь у штурмах. Раніше депутат Херсонської обласної ради Сергій Хлань розповідав про бійців так званого елітного підрозділу морської піхоти окупантів, які розглядали бойові завдання як «квиток в один кінець».

«Але штурми з такою безглуздою впертістю продовжуються. Ми продовжуємо їх відбивати і закріплюватися, незважаючи на те, що фактично населеного пункту вже немає. Така практика випаленої землі демонструється ворогом не лише на Півдні. Ми спостерігали таке саме в Авдіївці, Мар’їнці, Бахмуті. Тому ми розуміємо їхню тактику і точно знаємо, як протистояти», – додала Гуменюк.

Водночас, за даними британської розвідки, росіяни не можуть досягти успіху на лівому березі Дніпра і витіснити українські сили через проблеми у підготовці та координації дій окупантів на цій ділянці фронту. Це стримує їх наступальний потенціал.

У повідомленні британської розвідки йдеться про те, що Збройні Сили України на лівобережжі Херсонської області зіткнулися з логістичними труднощами, але все ще зберігають там свою присутність.

За словами розвідників, змусити Україну відвести свої сили з лівого берега Дніпра залишається пріоритетним оперативним завданням для Росії.

«Цілком ймовірно, що Росія продовжить атаки в районі Кринки протягом найближчих тижнів, незважаючи на зростаючі втрати в особовому складі», — йдеться в повідомленні.