Правоохоронцям з січня 2022 року обіцяють підвищити заробітню плату. Першочергово мова йде про патрульних, спецпризначенців та поліцейських, які служать у зоні операції Об’єднаних сил.

Глава Нацполіції Ігор Клименко запевнив, що розуміє невдоволення поліцейських зарплатою. Згідно його слів, рівень їхнього заробітку має відповідати ризикам.

Клименко зазначив, що всім відомо, що питання заробітної плати завжди було чи не найбільш чуттєвим для поліцейських. Минулого року знайшли шляхи, щоб покращити ситуацію. Відтак поліцейські отримували матеріальну допомогу на соціально-побутові питання, оздоровлення.

Очільник Нацполіції запевнив, що цю практику будуть продовжувати. Водночас відсутність так званої 13 зарплати для правоохоронців Клименко пояснив тим, що на це не заклали грошей у бюджеті.

“Ми маємо приємну новину. Кабінет міністрів України виділив поліції гроші для поетапного підвищення грошового забезпечення поліцейським із цього місяця. Першу підвищену зарплатню вони отримають вже наприкінці січня”, – сказав Клименко.

Чергове підвищення заробітку правоохоронці мають отримати у квітні 2022 року. Клименко зауважив, що це не стосується керівників Нацполіції, структурних та територіальних підрозділів.

“В сьогоднішніх умовах – це надвелике навантаження на бюджет. Однак, крок за кроком, ми це отримаємо. Поліцейський обов’язково матиме гідну зарплату за достойну цілодобову службу заради свого народу”, – пообіцяв очільник Нацполіції.

Напередодні у місті Токмак, що на Запоріжжі, 95% поліцейських, тобто 30 працівників, написали рапорти на звільнення.

Про масове звільнення поліцейських з Токмацького відділку поліції у мережі повідомляла народна депутатка від партії “Слуга народу” Юлія Яцик. Серед причин вона перерахувала: неоплату за понаднормову роботу, тиск керівництва щодо виконання показників розкриття злочинів та спотворення фактів роботи поліцейських публічними людьми.

До речі, У телеграмі з’явилася група, в якій поліцейські переписуються щодо ситуації. Вони також висловлюють кожен своє невдоволення.

Реакцією на те, що трапилося, стала службова перевірка, яку призначив начальник управління Нацполіції у Запорізькій області.