Політолог Володимир Фесенко прокоментував на своїй сторінці в Фейсбук інцидент, як Петро Порошенко нібито продав телеканали «Прямий» та «П’ятий» медіа-холдингу «Вільні медіа», до якого увійшли журналісти та група політиків із партії «Євросолідарність» та парламентської фракції цієї партії. Далі передаємо дослівно.

Чому пишу «нібито»? Тому що очевидним є формальний характер цієї акції. Все лишається на своїх місцях. І справа не лише в тому, кому формально належать корпоративні права (а належать вони «своїм людям» Петра Порошенка), а хто фінансуватиме ці телеканали, хтось буде їхнім політичним бенефіціарам. А фінансуватиме їх та сама людина, яка фінансує і «формальних покупців» і фінансувала раніше дані телеканали. І ми всі знаємо ім’я цієї людини.
Чим примітна ця подія?

По-перше, Петро Порошенко моментально відреагував на ухвалення закону про олігархів.

Не хоче він попадання до Реєстру олігархів. Очевидно злякався такої перспективи. Бізнес-активи свої П.Порошенко розпродувати не збирається. Від депутатського мандату також не відмовлятиметься. Отже, треба позбутися третьої очевидної ознаки олігарха – володіння мас-медіа. Що формально зроблено.

По-друге, використано схему В.Медведчука.

Нагадаю, що після санкцій РНБО Віктор Медведчук за такою самою схемою відновив телемовлення на телеканалі, який нібито належить його журналістам.

Імена Медведчука та Порошенка продовжують мелькати поряд (і в сумнівних бізнес-політичних схемах 2014-2015 рр., і у спільному опорі антиолігархічному закону, а тепер і у схемі приховування реального власника телеканалів).

А тепер головне питання: а чи допоможе ця схема? Не впевнений. І ось чому. У законі про олігархів йдеться не лише про пряму власність на мас-медіа, а й контроль над ними через «пов’язаних осіб». До речі, такий підхід використали при націоналізації Приватбанку. І оскільки серед нових «власників» медіа-холдингу «Вільні медіа» є депутати від «Євросолідарності», яку очолює Петро Порошенко, його, як і раніше, можуть вважати бенефіціаром цих телеканалів. Подивимося як вирішиться це питання практично.

Водночас Телеграм-канал Телекошмар нагадав про те, як нещодавно на “Прямому” та 5-му відбувся просто чемпіонський з цинізму та лицемірства спільний для двох каналів ефір.

40 хвилин Ганапольський, Сюмар, Ар’єв та компанія вдавали, що можуть усіх обдурити й що нібито це не Порошенко переписує свої телеканали туди-сюди, а на кшталт журналісти щось купили й кудись передали. Рівень брехні – тупо Москва, будь-яке з ток-шоу федеральних каналів, коли трапляється щось дико важливе і потрібно відмазувати Путіна.

Вони знають, що вони брешуть. Усі знають, що вони брешуть. Але при цьому вони ще й пишномовно міркують про свободу та журналістику. Ну гидота!

Але знаєте, що особливо кумедно?

Хоча вони й зізнаються, що грошей у них немає, щоб на кшталт купити канали. Вони за 40 хвилин жодного разу не сказали, а хто взагалі фінансуватиме телебордель Порошенка, який нібито належить журналістам? Типу цього питання немає. А воно існує.