Національне агентство з питань запобігання корупції перевірить декларацію голови фракції Слуга народу Давида Арахамії та ще шести нардепів.

Будуть перевірені декларації таких народних депутатів: Юрія Камельчука (Слуга народу), Ірини Констанкевич (Слуга народу), Давида Арахаміії (Слуга народу), Олени Копанчук (Слуга народу), Дмитра Шпенова (позафракційний), Романа Лозинського (Голос), Олександра Гереги (За майбутнє).

Загалом НАЗК розпочало повну перевірку ще 33 декларацій.

Усього з початку 2021 року НАЗК узяло в перевірку вже 857 декларацій публічних службовців.

Нагадаємо, що НАЗК розпочинає повну перевірку декларацій за чіткими підставами. Вони передбачені спеціальним Порядком, погодженим із Міністерством юстиції
Президент Володимир Зеленський підписав законопроєкт, який посилює відповідальність за недостовірне декларування.

Згідно із законопроєктом, недостовірне декларування є кримінальним правопорушенням, пов’язаним з корупцією.

Штраф за навмисну брехню в декларації (якщо відомості відрізняються від реальних на суму від 500 до 2 тис. прожитмінімумів) становитиме від 3 тис.до 4 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Також передбачено обмеження волі на строк до двох років.

Штраф за навмисну брехню в декларації, де відомості відрізняються від реальних на суму понад 2 тис. прожитмінімумів, складе від 4 тис. до 5 тис. мінімумів, також передбачено позбавлення волі на строк до двох років.

Суб’єкту декларування, який умисно не подав декларацію, загрожує обмеження волі на строк до двох років або позбавлення волі на строк в один рік.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.