Євросоюз 23 лютого офіційно cхвалив санкції проти Росії за визнання “бойовиків” на Донбасі. Їх наклали на всіх депутатів Думи, які голосували за це рішення.

Глава дипломатії ЄС Жозеп Борель наголосив, що “визнання” є незаконним та неприйнятним. Це порушення територіальної цілісності та суверенітету України.

У своїй заяві президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ля єн заявил:

«Учора країни-члени ЄС дали свою політичну згоду на новий пакет санкції проти Росії. Я вітаю такий крок. Рішення Росії визнати українські регіони Донецька і Луганська є незаконним і абсолютно неприйнятним. Також це стосується й рішення про введення військ до цих регіонів. Ми не можемо цього прийняти. Це рішення порушує територіальну цілісність і суверенітет України. Росія не дотримується своїх міжнародних зобов’язань і порушує засадничі принципи міжнародного права. Цю кризу створила Росія, і вона є відповідальною за поточну ескалацію. Ми маємо намір швидко фіналізувати санкційний пакет. Ми тісно координуватимемо наші дії з нашими партнерами, як ми й робили до цього», – зазначила вона.

Президентка Єврокомісії наголосила, що цей вагомий пакет санкцій містить низку зважених заходів:

«Він є чіткою відповіддю на порушення міжнародного права Кремлем. Санкції прямо зачіпають осіб і компанії, які є причетними до цих дій. Вони спрямовані проти банків, які фінансують російський військовий апарат і залучені у дестабілізацію України. Також ми забороняємо торгівлю між регіонами, що їх контролюють сепаратисти, та ЄС – як ми це зробили після незаконної анексії Криму у 2014 році. Окрім того, ми обмежуємо спроможність російського уряду залучати капітал на фінансових ринках Євросоюзу. Ми максимально ускладнимо для Кремля можливість проведення своєї агресивної політики».

Обмеження застосували проти 351 депутата російської Думи, а також 27 високопосадовців та організацій, які мають стосунок до окупованих територій. Мовиться про урядовців, банки, бізнесменів чи олігархів, які фінансують бойовиків, а також військових, які там воюють.

«Якщо Росія продовжуватиме загострювати кризу, яку сама й створила, ми готові вдатися до подальших дій у відповідь. Євросоюз згуртований і діє швидко», – наголосила Президентка Єврокомісії.

Додамо, що весь цивілізований світ засудив рішення Путіна про “визнання” фейкових республік. 

США також вводять санкції проти суверенного боргу Росії, а також блокувальні санкції проти російського державного інвестиційного банку VEB та воєнного банку “Промсвязьбанк”. Про це у своєму зверненні оголосив американський президент Джо Байден.

“Хто в ім’я Господа Бога, на думку Путіна, дає йому право оголошувати нові так звані “країни” на території, яка належить сусідам? Це кричуще порушення міжнародного права і вимагає рішучої відповіді міжнародної спільноти”, – наголосив Байден, заявивши про санкції у відповідь на визнання Росією самопроголошених “ЛНР та ДНР”, що відбулось у понеділок.

За словами Байдена, відтепер Росія більше не зможе запозичувати гроші на західних ринках і торгувати своїми державними облігаціями. Однак це тільки перший пакет санкцій.

Американський президент також анонсував санкції проти російських еліт.

“Вони також беруть участь в корупційній політиці та мусять страждати”, – сказав Байден.

В свою чергу Велика Британія також підготувала санкції проти чиновників, які голосували за “визнання”, а Німеччина призупинила сертифікацію “Північного потоку-2”.