Колишній президент Віктор Ющенко вважає, що для України стратегічно важливо розвивати відносини з Російською Федерацією, а її політика має бути багатовекторною.

Про це Віктор Ющенко заявив в інтерв'ю телеканалу "Білорусь 1".

Він не виключив, що в майбутньому, за певних сприятливих умов, питання розвитку російсько-українських відносин може опинитися на порядку денному.

"У сьогоднішніх обставинах президента не зрозуміють, якщо він буде розвивати економічні та ділові відносини з Росією", – сказав Ющенко.

Екс-президент зауважив, що, незважаючи на те, що вважає себе європейцем за переконаннями, перший візит під час перебування на посаді глави України він зробив до Москви. 

"Але я поїхав в Москву, і намагався своїй нації пояснити, що якщо ти любиш свою країну, то повинен розуміти, що український інтерес є не тільки на заході, але й на півночі, сході та півдні. І якщо ти бажаєш процвітання своєї нації, то повинен нести відповідальність, розробляти відповідну політику, в тому числі, і у бік Росії ", – заявив Ющенко.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

Також, колишній глава держави додав, що в Росії є багато українських інтересів, які дуже важливо розвивати, а також проживає велика кількість українців.

Ющенко також висловив упевненість в тому, що зараз немає простої відповіді, як вибудовувати політику щодо Москви. Але якщо говорити стратегічно, для нас важливі економічні відносини з Росією, – підкреслив він.

Варто зазначати, що третій президент України Віктор Ющенко може стати новим представником Києва на переговорах по Донбасу в Мінську.

Джерело назвало Ющенка фаворитом в боротьбі за цей пост.

 "Найбільш антиросійський президент України може очолити українську делегацію в Мінську, і це стане проблемою для Росії. Він, наприклад, по-російськи без перекладача не говорить", – зазначив співрозмовник популярного видання. Але після недавньої заяви Ющенка, українці починають сумніватись у його антиросійській позиції.

Серед конкурентів Ющенко – заступник голови Верховної ради Ірина Геращенко, яка очолює українську делегацію в гуманітарній підгрупі, і радник нинішнього президента України Руслан Демченко, який раніше працював в.о. глави МЗС України. У той же час, відзначає видання, в Києві розглядають варіант повністю відмовитися від мінського формату.