Колишній командувач військами США в Європі генерал Бен Годжес вважає, що Україна може перемогти у війні з країною-агресором РФ до кінця 2023 року. Багато в чому це залежить від підтримки США та інших союзників на Заході.

“Якщо ми ухвалимо політичне рішення, тоді війна закінчиться до кінця року, якщо ми забезпечимо Україну всім необхідним. Більше не буде жодних виправдань, жодних напівзаходів. Ми візьмемо і зробимо”, – повідомив Годжес в інтерв’ю виданню Гордон.

Також генерал додав, що якщо Захід не надасть належної допомоги Україні, “то, ймовірно, війна продовжиться і наступного року”.

За словами Годжеса, він хотів би, щоб політикою США стала перемога України за визначенням президента Володимира Зеленського з повним відновленням територіальної цілісності, поверненням всіх депортованих українців, покаранням за військові злочини і гарантіями безпеки, включаючи вступ до НАТО.

“Ми повинні допомагати Україні безперервними зусиллями з модернізацією її оборони. Потрібно, щоб Україна була озброєна до зубів, як, наприклад, Південна Корея, щоб у неї була можливість утримувати Росію від повторних атак. Я очікую якоїсь угоди або домовленості між США, можливо, з деякими іншими країнами і Україною, щоб підвищити безпеку України, поки вона не стане членом НАТО”, – вважає Годжес.

На думку генерала, Росія готова воювати з Україною, поки у неї “є тіла, які російський диктатор готовий кинути в м’ясорубку”.

“Поки Путін відчуває, що його не можуть перемогти, він буде продовжувати витрачати життя і ресурси на досягнення своєї мети”, – сказав Бен Годжес.

Однак, колишній командувач військами США в Європі вважає, що “ця війна – катастрофа для Росії”.

“Я думаю, саме тому у президента Путіна такий сильний апарат внутрішньої безпеки: він намагається захистити себе і свій режим”, – резюмував Годжес.

Нагадаємо, що у “злитих” в Мережу секретних матеріалах розвідки США, як пише The Washington Post, війна Росії проти України триватиме до 2024 року. При цьому жодна зі сторін не здобуде перемоги, але обидві відмовляться вести переговори про припинення конфлікту.