Українські війська ведуть атаку на південь від Степового. Неподалік від коксохімічного заводу і промзони продовжуються запеклі бої.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни.

Так, за геолокаційними даними, опублікованими 4 грудня, видно, що українські сили здійснюють атаки на російські позиції в лісосмузі на південь від Степового. Ці атаки підтверджують відновлення втрачених позицій на початку грудня ЗСУ під Авдіївкою. Проте, російські війська продовжують наступальні операції на Авдіївському напрямку та просунулись.

В той же час, окупанти здійснили просування на Авдіївському напрямку та в районі водосховища на північ від Авдіївки. Також, за геолокаційними знімками, російські війська просунулися в межах Степового (5 км на північний захід від Авдіївки).

За даними російських військових блогерів, окупанти контролюють Степове та промислову зону, навколо якої ведуться активні бої.

Натомість український Генеральний штаб спростовує інформацію про успіхи операцій російських військ у різних районах близько Авдіївки. За даними Генштабу невдалі наступальні операції окупанти здійснили на схід від Новокалинового, Новобахмутівки, Авдіївки, Степового, Північного та Первомайського.

Варто додати, що у спробах зайти на територію Авдіївського коксохімічного заводу російські окупанти іноді доходять до паркану заводу, але змушені відступати.

Про це розповів голова Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш.

«Не лишають спроб штурмувати коксохімічний завод, лізуть і вдень, і вночі. Іноді доходять майже до паркану заводу, але далі їм не вдається проходити. Дуже гаряче на тому напрямку, вони лізуть майже постійно», — зазначив він.

Барабаш вважає, що окупанти чекають знайти на АКЗ такі ж великі підземні укріплення, як і на Азовсталі в окупованому Маріуполі. На кокосхімі є підземні комунікації, проте вони значно менші.

Також Барабаш додав, що наразі найскладнішими напрямками залишаються район Степового, коксохіму та Авдіївської промзони.

До того ж, російські окупанти чекають похолодання, щоб застосувати техніку у третій хвилі штурмів Авдіївки.

«Минула доба і сьогодні (4 листопада.) вже почалося дуже багато артилерійських обстрілів, зі ствольної та реактивної артилерії, мінометних обстрілів дуже багато. Ну і звичайно, що штурмових дій також додалося. Вчора і сьогодні їх на порядок більше, ніж позаминулу добу», — розповів він.

За словами начальника Авдіївської адміністрації, третя хвиля штурмових дій відрізняється від двох попередніх тим, що вони умовно «відкрили» два інших напрямки.

«Це не нові, вони й були й раніше, і ворог там дуже часто якісь активності проводив, але ж не так, як по інших напрямках. Мова йде про напрямок з Донецька через Спартак, і другий — з Ясинуватої на «промку», — пояснив начальник МВА.

Він додав, що росіяни намагаються розтягнути увагу по всій лінії оборони, намагаючись відволікти ЗСУ від пріоритетних для них напрямків.

«Скоріш за все, вони чекають більш сприятливих погодних умов, щоб застосувати на цих напрямках знову техніку так кількісно, як вони це робили у двох попередніх хвилях», — зазначив Барабаш.

Він додав, що докорінно ситуація незмінна: як було гаряче по всій лінії оборони довкола міста, так і залишається. Вони намагаються знаходити шпаринки в лінії оборони, постійно, малими групами, десятками малих груп одночасно. Ворог як тиснув, так і тисне.