Ворог зазнає катастрофічних втрат. Програму мінімум не виконано. Росія готується до загальної мобілізації.

Про це розповів народний депутат України Федір Вениславський.

На думку депутата, всі гучні заяви в Росії про “перемогу”, “досягнення”, “боротьбу з фашизмом” в Україні, “демілітаризацію” розраховані на російську публіку, яку готують до мобілізації. Таким чином, пропагандисти хочуть пом’якшити реакцію населення у разі оголошення офіційної загальної мобілізації.

“Моя суб’єктивна думка, що російська федерація найближчим часом буде змушена оголосити мобілізацію. Для цього йому необхідно перевести формально, юридично зі спеціальної військової операції війну у реальну війну”, – заявив Веніславський.

Також Федір Вениславський прокоментував заяву Пєскова про те, що нинішній парад до 9 травня у Москві пройде без залучення іноземних лідерів та окреслив загальну ситуацію в Росії.

За словами депутата, окупанти умовно розділили свою агресію на етапи, і другий етап розпочався майже два тижні тому. За цей час, як зазначає Веніславський, Збройні сили Російської Федерації на сході України не продемонстрували жодних стратегічних чи тактичних перемог. Це не дивлячись на те, що їхня армія мала дуже велику концентрацію сил і засобів, не продемонстрували жодних ні стратегічних, ні навіть тактичних перемог.

“Збройні сили України грамотно вибудували свою оборону і вони дуже сильно воюють і дуже сильну шкоду завдають ворогові. Я думаю, що за десять днів ситуація точно не зміниться, оскільки тенденція вже очевидна і говорити про якісь перемоги Російської Федерації на Донбасі і навіть про досягненнях програми мінімум та виходу на адміністративні кордони Луганської та Донецької областей не доводиться”, – заявив він.

Наші Збройні сили натомість, каже депутат, за будь-якої нагоди наносять контрудари за позиціями окупанта і роблять це майже щодня.

Думкою про те, чим обернеться масова мобілізація в разі її оголошення в Росії, поділився радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк на особистому акаунті в Twitter.

За його словами, зараз багато хто намагається осмислити ймовірність загального призову в РФ з урахуванням військової, економічної та політичної логіки. Однак радник підкреслив, що російська державна машина керується в першу чергу корупційною логікою.

“Мобілізація в Росії — це національний стартап, можливість видоїти останні накопичення з населення, що біднішає. “Плати або помреш”. Силовики зібралися “обілечувати” призовників, а поліцейське керівництво вже рахує свій %. Павуки в банці готуються почати жерти один одного”, — заявив Подоляк.