Рівно за тиждень до підриву Каховської гідроелектростанції влада Російської Федерації офіційно оголосила про дозвіл можливості не розслідувати аварії на небезпечних об’єктах під час повномасштабної війни проти України.

Постанову Уряду РФ № 873 “Про особливості застосування на територіях «ДНР», «ЛНР», Запорізької області та Херсонської області положень законодавства Російської Федерації в сферах промислової безпеки небезпечних виробничих об’єктів і забезпечення безпеки гідротехнічних споруд” було опубліковано на офіційному інтернет-порталі правової інформації країни-агресора 30 травня.

Документ підписаний головою російського уряду Михайлом Мішустіним і набув чинності з 31 травня 2023 року. Примітно, що в даній постанові є останній, десятий, пункт про аварії.

“До 1 січня 2028 року технічне розслідування аварій на небезпечних виробничих об’єктах і аварій гідротехнічних споруд, що сталися внаслідок військових дій, диверсій і терористичних актів, не проводиться”, – йдеться в документі, котрий підписали можновладці з країни-агресорки.

Також в документі є пункти про те, що до 1 вересня 2023 року і до 1 березня 2024 року на об’єктах в “ДНР, ЛНР”, в Запорізькій і Херсонській областях не застосовується частина пунктів ФЗ “Про промислову безпеку небезпечних виробничих об’єктів” і “Про безпеку гідротехнічних споруд”.