Українські агенти почали активно працювати над тим, щоб спровокувати заворушення всередині РФ і досягають в цьому успіхів. Путін дуже наляканий цим, адже втрачає контроль над країною і боїться за свою безпеку. Не виключено, що вони працюють навіть у Кремлі.

Українські оперативники ведуть «психологічні операції» з метою дестабілізації російського суспільства, підпалюючи антиімміграційний настрій після інциденту в «Крокус Сіті Хол». Росія, багатонаціональна країна зі значною кількістю етнічних груп та республік, має історію пригнічення меншин.

За словами керівника Українського центру протидії дезінформації (ЦПД) Андрія Коваленка, для України напруженість між слов’янськими та неслов’янськими етносами Росії є «перспективним полем», на якому можна використати різниці та недовіру серед російського суспільства. Шляхом проникнення до місцевих російських чатів у Telegram, українські оперативники працювали над підсиленням протистояння між етнічними групами.

Терористична атака спровокувала міжнаціональний розкол у Росії, і, звичайно, нам дуже вигідно підтримувати там будь-які національні розколи та розпалювати їх інформаційно», – сказав Коваленко.

Так, після витоку відеозапису про те, як російські спецназівці відрізають вухо одному з підозрюваних у «Крокус Сіті Холі», ЦПД намагався посилити симпатії до терористів серед популярних серед таджиків груп Telegram, щоб налаштувати їх проти російських спецслужб. Після того, як в мережі з’явилася думка, що солдат, який тримав ножа, був чеченцем, українці скористалися можливістю посилити античеченську ворожнечу і серед етнічних росіян.

«Росія — це колос на глиняних ногах, якого потрібно потрясти з усіх боків, якщо ми хочемо виграти цю війну. Ми повинні трясти його будь-якими засобами, і інформація для цього є критичною. Ми використовуємо те, що можемо, тому що ми знаємо, що розпалюючи цю етнічну напруженість, ми послаблюємо Росію», — каже Коваленко.