Під Авдіївкою стався один із найбільших танкових штурмів Росії за 2 роки війни. Сили оборони успішно його відбили. Про цей механізований штурм ворога розповів сьогодні в ефірі телемарафону Єдиних новин офіцер 59-ї Окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка Сергій Цехоцький.

«Працювали наші сусіди більш активно за допомогою старшого начальника — я тут маю на увазі артилерію. Класика жанру. Тому що вся ця техніка, в першу чергу, важка бронетехніка, яка з’являється на полі бою, це перша мішень. Завжди концентрація уваги йде на те, що може проникнути в нашу оборону і має броню. Тому туди концентруються всі сили,»– зазначив Цехоцький.

Він відзначив, що успішний відсік такої атаки окупантів свідчить про високий рівень майстерності українських воїнів.

«Працює артилерія, підіймаються дрони, які, в першу чергу, й виявляють противника. Потім противник панікує, тому що починаються прильоти. Наскільки мені відомо, вони кидали техніку і втікали з поля бою. Хоча завжди вони героїчно описують свої «подвиги», а насправді все абсолютно навпаки… Далі піхоту, що розбігається, (українські оборонці) поодиноко добивають. Також FPV-ішники, як правило, допалюють техніку, щоб її не можна було полагодити і знову запускати в роботу «, – прокоментував Цехоцький.

А що ви думаєте з цього приводу? Ставте лайк та пишіть свої думки у коментарях

Відповідаючи на запитання, чи застосування росіянами важкої техніки на рівні батальйону є ознакою, що вони готують саме на цьому напрямку наступ у травні-червні, про який говорив Президент Володимир Зеленський, військовий вказав, що тут штурми ворога відбуваються щодня.

«Що в напрямку Тоненького, що Невельського, Нетайлового у них (росіян) після захоплення Авдіївки це кожного дня відбувається. Зараз вони там по 4–5 людей наступають. А до цього були випадки, коли вони піднімались в психічну атаку, скажімо у двох напрямках: в одному місці задіювали техніку – наприклад район Первомайського, там до 8 одиниць було, а в цей же час група до 30 чоловік наступала на Невельське. І йшли в повний зріст через поле не зважаючи ні на що – психічна атака,» – розповів військовий.

Нагадаємо, Зеленський звернувся до цієї теми, нагадуючи західній аудиторії про критичні оборонні потреби України, зокрема дефіцит боєприпасів, ППО та артилерії.

«Росія буде готувати контрнаступальні дії. Це може бути кінець травня, це може бути червень. І до цього ми повинні не тільки готуватися, не тільки стабілізувати — тому що партнери іноді дуже радіють, що ми стабілізували ситуацію на фронті, вони кажуть — окей, у вас є сили. Ми кажемо — ні, нам потрібна допомога зараз, щоб готувати бригади, яким доведеться воювати за нашу землю, особливо в момент контрнаступальних дій, які Росія хоче почати», — заявив Зеленський.

Такі ж терміни можливого наступу РФ президент України озвучував і в лютому, на великій пресконференції з нагоди другої річниці вторгнення.

Крім того, про ризик наступальної операції Росі на початку літа нещодавно написали декілька іноземних ЗМІ, цей період також обговорюють в експертних військових колах. Зокрема журнал The Economist у статті від 27 березня припустив, що весняне потепління і багниста земля мають ускладнити атакувальні дії РФ навесні, однак з приходом літа Росія може розпочати «новий великий наступ.

«І здатність України втриматися цього разу нині здається набагато менш впевненою, ніж тоді минулого року. Ось чому їй терміново потрібно мобілізувати більше військ і побудувати міцнішу оборону на лінії фронту», — підкреслювали в The Economist.