Збройні Сили України не виходитимуть із Бахмута. Таке питання наразі не стоїть і не підніматиметься, доки там є можливість оборонятися.

Про це повідомив речник Генерального штабу ЗСУ Андрій Ковальов в ефірі національного телемарафону.

За його словами, ситуація у Бахмуті контрольована. Українські воїни дають відсіч росіянам та утримують Бахмут. Наразі питання про вихід із міста не стоїть, попри численні публікації у медіа.

«Дивно, коли говорять про те, що ЗСУ мають звідкись вийти. Завдання всіх Сил оборони — воювати за українську територію. Тому Бахмут і стоїть, бо воїни звідти не виходять», – сказав Ковальов.

Спікер Генштабу також прокоментував відведення військових ЗСУ з Соледару, зазначивши, що російські загарбники зрівняли місто із землею. Це одна з причин того, що його залишили.

«Поки в Бахмуті є підвали та можливості тримати цю територію, бійці там залишатимуться», — наголосив він.

Зазначимо, що у ЗМІ дійсно вчора, 24 січня, з’явилось багато повідомлень про те, що нібито Бахмут планують залишити або закликають українські війська відступити.

Зокрема, CNN писали, що американські та західні посадовці закликали Україну переключити увагу з боротьби за місто Бахмут на Донеччині на потенційний наступ на південному напрямку,

«Американські та західні офіційні особи закликають Україну переключити увагу з жорстокої багатомісячної боротьби в східному місті Бахмут на потенційний наступ на півдні, використовуючи інший стиль ведення бойових дій, який би використовував переваги нової військової техніки на мільярди доларів, яку нещодавно придбали західні союзники», – йдеться на сайті.

А ось у Генеральному штабі Збройних Сил України заявили, що будь-який великий наступ росіян закінчиться пасткою та загибеллю для них. Про це в ефірі національного телемарафону повідомив речник Генштабу Андрій Ковальов.

За його словами, у противника не вийде повністю захопити Донецьку область, оскільки ЗСУ утримують позиції, а також наступають у напрямку Кремінної.

Він зазначив, що українські воїни знищують склади та логістику, а це ускладнює логістику для РФ. Ковальов нагадав, що головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний говорив про підготовку великого наступу загарбників.

“Треба бути готовими до будь-якого варіанту розвитку подій. Вони готуються, але ЗСУ готують багато сюрпризів, а тому росіяни потраплять у пастку. Усі окупанти будуть знищені”, — сказав речник Генштабу.

Військовий також заявив, що начальник Генштабу РФ Валерій Герасимов писав про тактику російської армії багато років тому — штурм міст через їхнє знищення.

Генерал-майор СБУ Віктор Ягун також перерахував напрямки фронту в Україні, куди можуть спробувати наступати окупанти.

Щоб зрозуміти, на якому напрямку можуть напасти росіяни, достатньо знати, куди вони стягують сили та засоби. Про це повідомив український військовий експерт, наголосивши, що наступ, швидше за все, здійснюватиметься не з території Білорусі.

Віктор Ягун припустив, куди можуть розпочати спроби наступу росіяни.

Генерал-майор СБУ озвучив напрямок фронту, де, швидше за все, відбудеться наступ армії РФ:

“Вони накопичили дуже сильні свої позиції на напрямках Донецькому та Луганському. Вони підтягують навіть з інших ліній фронту туди не лише частини підрозділів, а й бронетехніку, яку змогли нагромадити та зібрати”.

Військовий експерт перерахував ті ділянки українського фронту, куди ворог може спробувати наступати найближчим часом:

“Те, що накопичують резерви у Білгородській та Курській областях, це правда. Це умовний напрямок на Кремінну, тобто спроба наступу на Харківську область”.

Віктор Ягун підсумував свої роздуми висловлюванням про те, що військове командування України моніторить ситуацію, усвідомлюючи загрозу з боку РФ.