Російська Федерація оголосила “persona non grata” ще одного співробітника посольства України в Москві.

У повідомленні МЗС РФ мовиться: “У зв’язку з недружніми діями української сторони, яка 19 квітня ц.р. оголосила “persona non grata” співробітника посольства Російської Федерації в Києві, і на основі принципу взаємності за діяльність, несумісну з дипломатичним статусом, “persona non grata” оголошений співробітник посольства України в Росії”.

У відповідь на це речник МЗС України Олег Ніколенко зазначив: “Оголошення дипломата посольства України в Москві “persona non grata” позбавлене логіки, не має під собою жодних причин.

Відповідь нашої держави на цю провокацію не забариться. Найближчим часом МЗС оголосить за принципом взаємності про висилку російського дипломата з території України”.

Речник українського МЗС назвав рішення Москви провокацією проти співробітників українських дипломатичних установ.

За словами Ніколенка, це рішення підтверджує обраний РФ курс на подальше загострення з Україною.

Додамо, що фракція Європейської народної партії (ЄНП), найбільша в Європейському парламенті, виступає за розширення санкцій проти Росії, у тому числі відключення РФ від SWIFT і зупинки газопроводу “Північний потік-2”.

У середу з ініціативи ЄНП Європейський парламент обговорить, а потім проголосує за резолюцію, яка засуджує нарощування російської військової могутності навколо України, а також інші кричущі порушення прав людини і міжнародного порядку Кремлем, зокрема, справу Навального і напад російських спецслужб на Чехію.

“Група ЄНП вважає колективним обов’язком Європи підтвердити свою підтримку України і закликає держави-члени ЄС і Європейську комісію прийняти чіткі і рішучі заходи проти Росії в разі подальшої ескалації.

Це повинно відбутися шляхом негайного припинення імпорту російської нафти і газу, зупинки будівництва трубопроводу “Північний потік – 2″, виключення Росії з системи SWIFT і заморожування рахунків олігархів та заборони їм в’їзду в ЄС”.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.