Судячи зі всього, останнім часом командування УВ противника “Днепр” та “Обороны Крыма” досить серйозно розглядає можливість широкомасштабного форсування р.Дніпро підрозділами ЗСУ й розвитку ними наступу на Кримсько-Таврійському напрямку.

Про це у свої сторінці фейсбук написав Костянтин Машовець координатор групи «Інформаційний спротив».

Машовець зазначив, що про це свідчить цілий ряд заходів, які вони запровадили протягом останнього часу.

«Зокрема, було проведено підсилення УВ “Днепр” окремими частинами та підрозділами 70-ї мотострілецької дивізії (мсд), а також формування на території окупованого півострова додаткових підрозділів у складі вже розгорнутих частин та з’єднань…», — пише координатор.

Попри все питання щодо формування Дніпра є дуже дискусійне, тому що об’єктивні чинники навряд чи цьому сприятимуть.

«На даний момент, основу УВ “Днепр” та УВ “Обороны Крыма” складають війська(сили) 49-ї загальновійськової армії (ЗВА) та нещодавно сформованої (точніше, відновленої) 18-ї ЗВА (так, це та сама “брежневська”, “малоземельска”) південного воєнного округу (Півд.ВО) зс рф. До її складу увійшли 2 армійських корпусу (АК) – “старенький” 22-й АК та “новенький” 40-й АК. Загальна чисельність УВ “Днепр” + УВ “Обороны Крыма” складає приблизно трохи більше 75 тисяч російських військовослужбовців та колаборантів, набраних на окупованих територіях Криму, Херсонської області та протягом останнього часу, “трохи зросла” за рахунок мобілізаційних заходів в Криму, на окупованих територіях Херсонської, Запорізької областей України та власне території рф. У порівнянні з весною – початком літа нинішнього року, вона зросла, принаймні, на чверть…», — додає Машовець.

Зазнадимо, що за кількістю особового складу, основних типів озброєння та військової техніки обидва цих угрупування разом посідають “почесне” друге місце, поступаючись лише УВ “Юг”, яке, до речі також сформоване на основі військ (сил) Півд.ВО.

Угрупування військ «Днепр» входить — 65121 особовго складу, сотні танків, бойвих броньованих машин, артилерійських систем.

У сенсі нарощування бойових можливостей своїх угрупувань військ на Кримсько — Таврійському напрямку командування противника продовжує формування нових частин та підрозділів із використанням мобілізованого особового складу. Зокрема, у складі 126-ї окремої бригади берегової оборони (обр БО) 22-го АК 18-ї ЗВА та 810-ї окремої бригади морської піхоти (обр МП) чорноморського флоту (чф-у) додатково розгорнуто ще по одному стрілецькому батальйону з числа мобілізованих в\сл, — пише Машовець.

Очевидно, що командування противника намагатиметься задіяти нові формування для ешелонування свого оперативного шикування військ саме на Кримсько — Таврійському напрямку.

На Кримсько — Таврійському напрямку варто відзначити, що командування військ противника активно обладнує свої передові позиції на лівому березі р.Дніпро в інженерно-фортифікаційному відношенні, поновлює мінно-вибухові загородження (МВЗ) та встановлює нові.

Зокрема, в районі м.Каховка (ділянка Корсунка — Дніпряни), а також район Малої Каховки противник нещодавно додатково провів масштабне мінування місцевості (як мінімум, було встановлено до 3-х мінних «полів»), — підкреслює Машовець.

Костянтин Машовець додає, що рівень укомплектованністі частин та з’єднань УВ «Днепр» можливо змалювати, як «терпимый» (приблизно 65-70%, в середньому). Через те, що основна частина їх , до сих пір, не приймала участь у активних (інтенсивних) бойових діях (були задіяні лише 34-а омсбр зі складу 49-ї ЗВА та 810-а обр МП зі складу чф-у), його командування мало можливість поступово, у плановому режимі їх доукомплектовувати.