За п’ять місяців Сили оборони України знищили понад 93 тисячі чоловік особового складу російських окупаційних військ. Найімовірніше, такі цифри швидше за все могли б довести до істерики президента РФ Путіна.
Про це повідомив військово-політичний оглядач Олександр Коваленко.
Крім того, за інформацією експерта, росіяни втратили у цілому:
танки — понад 1 400;
ББМ — понад 2 350;
ствольна артилерія — понад 3 750;
РСЗВ — 271;
засоби ППО — 230;
автотранспорт — понад 3 380;
спецтехніка — 561.
«Я собі дозволю підвести небагатослівний підсумок. Якби не ця інтенсифікація бойових дій, велика частина цієї маси сил і засобів, стала б фундаментом для накопичення і подальшого задіяння. Задумайтесь над цим. І так, найголовніше. Всі пам’ятають, що «курчат по осені рахують»? У цьому, конкретному випадку, — по грудню 2023. А він ще не настав», — зазначив Коваленко.
Про успіхи на Бахмутському напрямку говорили і в Інституті вивчення війни. За даними американських аналітиків, українські військові продовжили контрнаступальні операції в районі Бахмута і домоглися підтверджених успіхів.
українські військові продовжили контрнаступальні операції в районі Бахмута і домоглися підтверджених успіхів. Так, геолоковані кадри свідчать про просування українців на північний схід від залізничної лінії в районі Кліщіївки.
Як зазначають аналітики, у Генштабі ЗСУ заявили, що українські сили продовжили наступальні дії на південь від Бахмута. Крім того, російський військовий блогер повідомив, що ЗСУ проривають російську оборону на схід від Андріївки.
Додамо, Військовий експерт, майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман заявив, що поки що російське командування справді не відчуває проблем із живою силою на фронті. Але Росія може зіткнутися із критичними втратами на війні проти України, коли їй доведеться відправляти на фронт велику кількість мешканців великих міст.
За словами експерта, критичність втрат Росії визначається вже не кількістю загиблих, а тих, хто загине у майбутньому. Поки що значна частина втрат РФ – це ув’язнені чи мобілізовані з окупованого Донбасу та депресивних областей.