Спеціальний представник уряду Китаю з питань Євразії Лі Хуей, перебуваючи в Варшаві, заявив, що Китай готовий взаємодіяти з Польщею для пошуку політичного врегулювання «кризи в Україні».

Про це, як повідомляє МЗС КНР, він сказав під час переговорів із заступником міністра закордонних справ Польщі Войцехом Гервелєм.

«Польща є близьким сусідом України і важливою країною Центральної та Східної Європи. Китай надає важливого значення ролі Польщі в регіональних справах і готовий підтримувати комунікацію з Польщею щодо політичного врегулювання української кризи та підтримувати створення збалансованої, ефективної і стійкої архітектури європейської безпеки», – сказав Лі.

Він зазначив, що «ескалація і затягування української кризи не в інтересах усіх сторін і Китай сподівається на якнайшвидше припинення бойових дій та можливість відновити мирні переговори».

«Позиція Китаю щодо української кризи є послідовною і зводиться до просування миру та переговорів. На основі документа «Позиція Китаю щодо політичного врегулювання кризи в Україні» (мирний план Пекіна з 12-ти пунктів – ред.) Китай готовий зміцнювати діалог і обміни з усіма сторонами… та накопичувати консенсус і закласти міцну основу для припинення вогню і припинення війни», – заявив спецпредставник Пекіна.

Гервель, зі свого боку, сказав, що польська сторона високо оцінює конструктивну роль Китаю в міжнародних справах як постійного члена Ради Безпеки ООН та очікує, що Китай продовжить відігравати позитивну роль в українському питанні, щоб сприяти якнайшвидшій деескалації та відновленню миру.

Водночас дипломатичне відомство Китаю не надало інформації про те, що заявив польський дипломат стосовно передумов для переговорів, зокрема, про виведення російських окупаційних військ та відновлення територіальної цілісності України.
Нагадаємо, в Офісі Президента України відбувся брифінг щодо поточної безпекової ситуації в країні для китайської урядової делегації на чолі зі спеціальним представником уряду КНР у справах Євразії Лі Хуеєм, який 17-18 травня відвідував Київ.
Зазначається, зокрема, що керівник ОП Андрій Єрмак і міністр закордонних справ Дмитро Кулеба детально розповіли про десять пунктів української Формули миру. Єрмак пояснив, що оскільки агресія відбувається на території нашої держави, то український мирний план містить вичерпні відповіді на всі виклики, які створила ця війна.

«Ми зацікавлені в тому, щоб Китай був залучений до реалізації української формули миру», – сказав він.

Очільник ОП також висловив подяку за підтримку Китаєм суверенітету й територіальної цілісності України та акцентував, що Українська держава поважає недоторканність кордонів інших країн, як це передбачено Статутом ООН.

Він нагадав, що Україна, захищаючись від агресора, який здійснив неспровоковане вторгнення на нашу територію, діє виключно в межах норм міжнародного права та Статуту ООН.
Єрмак підкреслив, що українці прагнуть встановлення стійкого та справедливого миру, відновлення своєї територіальної цілісності, як це передбачає українська формула миру.

Своєю чергою, начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони Кирило Буданов і заступник керівника ОП Роман Машовець поінформували членів урядової делегації КНР про ситуацію на фронті, втрати ворога та нещодавні масовані ракетні атаки Росії на об’єкти української цивільної інфраструктури й спричинені ними жертви серед мирного населення.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець розповів про українських полонених – цивільних і військових, – яких утримує Росія. Він поінформував про порушення прав цивільних, військових, а також про воєнні злочини, які скоює РФ.