Міністерство закордонних справ відреагувало на репортаж французького телеканалу TF1 з позицій російських окупаційних військ на тимчасово захопленій території України.

Про це у Твіттері написав речник українського МЗС Олег Ніколенко, повідомляє Укрінформ.

“Репортаж телеканалу TF1Info про те, що російські війська планують знищити ще більше міст на окупованих територіях України, пробиває нове дно журналістики. Вони рекламують так звану могутність російської армії. Це паплюжить пам’ять тих, кого вона вбила. Окрім того, кореспонденти TF1Info відвідували окуповані території, порушуючи закони України”, – написав Ніколенко.

Як повідомлялося у ЗМІ, 15 червня французький телеканал TF1 випустив репортаж, відзнятий на позиціях російських військових на окупованій території, без жодних згадок про ширший контекст війни Росії проти України.

Сюжет тривалістю менше 3 хвилин виклали на Youtube-каналі 15 червня, його переглянули понад 130 тисяч користувачів. Всього у каналу понад 230 тисяч підписників.

У відео є кадри дороги до російських позицій, відео зсередини бліндажів, короткі коментарі від російських військових про боєприпаси і дрони, які вони застосовують проти українських військових, кадри, як вони стріляють зі стрілецької зброї. 

У закадровій начитці жодного разу не згадали, хто є агресором у війні, та не згадують жодних фактів з ширшого контексту, окрім того, що російські військові очікують контрнаступу ЗСУ і довго готувалися до нього.