Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба обурився тим як висвітлюють західні ЗМІ підрив Каховської ГЕС окупантами.

Дмитра Кулебу роздратувало те, що деякі західні медіа натякають на можливу відповідальність України за підрив Каховської ГЕС.

Про це він написав у Twitter.

“Викликає обурення публікації деяких ЗМІ про те, що “Київ і Москва звинувачують одне одного” у руйнуванні Каховської дамби. Це ставить факти і пропаганду в один ряд”, – зазначив Кулеба.

Також міністр закордонних справ наголосив, що Україна внаслідок дій ворога на своїй території зіткнулася з величезною гуманітарною та екологічною кризою.

“Ігнорувати цей факт означає грати в російську гру “не все так однозначно”, – додав Кулеба.

Звертаємо увагу, що вранці 6 червня Оперативне командування “Південь” повідомило, що російські окупанти підірвали Каховську ГЕС.

Згодом ОВА підтвердила цю інформацію, знявши відео, де підтвердив підрив. Голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін зазначив, що почалася евакуація місцевого населення з небезпечних районів.

“Наразі уточнюється масштаб руйнування, швидкість і обсяги води, ймовірні райони підтоплення. Всі служби працюють. Ситуація відстежується”, – зазначив голова ОВА.

У Херсонській ОВА о 06:58 повідомили, що підрозділи Національної поліції та ДСНС Херсонської області були підняті по тривозі для оповіщення та евакуації цивільного населення із потенційних зон затоплення на правобережній частині річки Дніпро, а саме: села Миколаївка, Ольгівка, Льово, Тягинка, Понятівка, Іванівка, Токарівка, Понятівка, Придніпровське, Садове, та частково місто Херсон – острів Корабел.

Також за інформацією місцевого жителя Каховки, який виїхав на підконтрольну Україні територію, був лише один вибух, а далі Каховська ГЕС “посипалася як картковий дім”.

За його словами, затоплення дуже великі, зокрема у Корсунці вода вже в центрі, а “прибережні райони змиває”.

За словами Прокудіна, через п’ять годин після підриву вода досягне критичного рівня.

Нагадаємо, що раніше Кулеба назвав підрив Росією Каховської ГЕС жахливим воєнним злочином і, ймовірно, найбільшою техногенною катастрофою за останні десятиліття, що може спіткати Європу.

“Росія зруйнувала Каховську греблю, спричинивши, ймовірно, найбільшу техногенну катастрофу в Європі за останні десятиліття і поставивши під загрозу життя тисяч цивільних осіб. Це жахливий воєнний злочин. Єдиний спосіб зупинити Росію, найбільшого терориста XXI століття, – це вигнати її з України”, – написав Кулеба у Twitter.

Європейські очільники також висловилися щодо цієї ситуації в Україні. Генсек Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич назвала руйнування Каховської ГЕС злочинним і безрозсудним. Президент Євроради Шарль Мішель шокований підривом, за його словами, це буде обговорюватися на червневому саміті ЄС.

“Я засуджую руйнування Росією дамби в Україні: це злочинно і безрозсудно”, – написала вона у Twitter.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц назвав підрив Каховської ГЕС “новим виміром” війни РФ проти України.

Про це він заявив на форумі у Берліні, повідомляє WDR.

За словами Шольца, підрив ГЕС – “вписується в те, як Путін веде цю війну”.

Водночас, як зазначається, канцлер уникнув прямого покладання відповідальності за підрив на Росію, але вказав, що є ознаки російської причетності.

Шольц додав, що Росія завжди атакує цивільні об’єкти – міста, села, лікарні, школи, об’єкти інфраструктури.

“Ось чому так важливо, щоб ми підтримали Україну – фінансово, але також і поставками зброї”, – підкреслив він.