30 та 31 липня ЗСУ за допомогою реактивних систем залпового вогню HIMARS вдарили по місцевому скупченню російських окупантів у селищі Брилівка на Херсонщині.

Втрати армії РФ колосальні.

Підсумки бойової операції опублікував у Facebook командувач Української добровольчої армії (УДА) Дмитро Ярош, посилаючись на дані Центру партизанського руху УДА.

Удару було завдано по залізничному вокзалу, який російські окупанти перетворили на свій логістичний хаб. Серед знищеної техніки були помічені артилерійські установки “Тюльпан” і “Мста-С”, РСЗВ “Града”, танки, БТР і БМП.

“За словами солдатів ЗС РФ, зараз вони ночують у полях і лісах, дуже бояться. Розповідають, що перед відправкою їм повідомляли, що в Україні тихо, все добре та вони їдуть для підтримання порядку. А тепер за одну ніч у них загинула майже 1 тисяча особового складу”, – розповів Ярош.

“Також відомо, що 30.07.22 з території вокзалу вивозили загиблих повними вантажівками о 04:30, 05:30 та о 06:00. Пізніше завантажували тілами ще 2 залізничні вантажні вагони, які після загрузки потягли в сторону АР КРИМ. Після розбору завалів вокзалу, було ще знайдено багато загиблих та поранених.
Відомо, що на момент удару, в будівлі вокзалу, у зоні очікування, було розташовано приблизно 400 осіб, ще 200 осіб зправа та зліва від зони очікування. Крім цього у диспетчерській було ще 200 – 300 осіб. Після влучання ці будівлі було знищено.
РОВ зібрали медичний персонал з лікарень та амбулаторій сусідніх населених пунктів, для того щоб ті допомагали з пораненими. Поранених привезли на Елеватор у Брилівці.
За результатами вогневого враження, є велика кількість поранених і близько 1000 загиблих ворогів. Крім цього, було розпорядження від командування РОВ: “Всіх “важких” поранених завантажувати з мертвими у вантажівки та вивозити”, – пише Ярош.

За його даними, загиблих з місця події вивозили вантажівками та залізничними ешелонами до анексованого Криму.

Ярош уточнив, що лише у будівлі вокзалу перебували близько 400 російських окупантів, приблизно 200-300 розміщувалися у диспетчерській і ще близько 400 були поряд. Усі будівлі було зруйновано.

Також повідомляється, що у Брилівці, де нещодавно ЗСУ знищили ешелон з російською військовою технікою, російські окупанти виселили людей, які живуть поблизу залізниці.

Про це повідомив телеграмі голова Херсонської обласної військової адміністрації Дмитро Бутрій.

За його даними, виселили людей, які проживають в радіусі 400 метрів від залізничної станції.

Крім того, Бутрій повідомив, що залізничну станцію оточили, аби «місцеві не здавали ЗСУ рух окупаційної техніки».

Підтвердити ці дані з інших джерел наразі неможливо.

Також, за даними розвідки, загинули всі машиністи та інженери компанії “Російські залізниці”, які здійснювали транспортування військового вантажу з Криму в Херсонську область через Брилівку. 

За словами військового експерта Сергія Грабського, кремлівська окупаційна армія всіма силами намагається забезпечити озброєнням і технікою своє угруповання на правому березі Дніпра в районі окупованого Херсону.

Цей плацдарм є одним з ключових для військових РФ. 

“Вони наполегливо чіпляються за правий берег Дніпра, усвідомлюючи, що в разі втрати цього напрямку вони просто не зможуть утримувати і узбережжя Азовського моря”, — пояснює експерт. 

За його словами, для посилення свого угруповання на Херсонщині окупанти використовують дамбу у Новій Каховці. 

“Плюс вони приводять ще дві не тільки поромні, а й понтонні переправи. Я розумію, що їх ми постійно знищуємо, але противник з упертістю маніяків продовжує їх налагоджувати… Я вже за деякими інформаційними джерелами з’ясував, що противник розглядає Херсон як якийсь Сталінград, під яким “може бути зруйнована міць західної цивілізації”, — зазначає Грабський.

Нагадаємо, 29 липня радник голови Херсонської ОВА Сергій Хлань повідомив про удар по залізничному вокзалу у селищі Брилівка. За його словами, було знищено один із важливих логістичних вузлів окупанта.