В Об’єднаних Арабських Еміратах заявили про ініціативу організації зустрічі Президентів України і РФ Володимира Зеленського з Володимиром Путіним. 

Президент ОАЕ Мухаммад бін Заїд планує організувати зустріч лідерів України і РФ під час Конференції ООН зі зміни клімату, яка відбудеться 30 листопада 2023 року в Дубаї. 

Про це пише L’Orient-Le Jour. 

Відзначається, що ініціатива з організації зустрічі йде від прохання Папи Римського Франциска в координації з деякими європейськими державами. Мета організації зустрічі полягає в тому, щоб почати діалог, який в майбутньому зміг би покласти край війні. 

Видання також пише про те, що багато європейських країн продовжують контакт з Абу-Дабі, щоб підтримати ініціативу, оскільки ОАЕ може скористатися своїм геополітичним становищем, щоб домогтися припинення вогню на території України. 

Підкреслюється, що ідея організації зустрічі виникла ще під час візитів Мухаммада Бін Заїда в Росію. Після чого Папа Франциск вітав цю ідею з великим ентузіазмом, тим більше, що він вже раніше співпрацював з ОАЕ. 

Видання також посилається на слова неназваного європейського дипломата про те, що президент США Джо Байден також знає про ініціативу і привітав її, заявивши, що готовий надати всю необхідну допомогу для досягнення її цілей. 

Ініціатива президента ОАЕ підтверджує намір країни позиціонувати себе як ключового посередника на міжнародній арені завдяки своїй дипломатичній спритності і здатності говорити з усіма гравцями, додають автори статті. 

Однак у США, все ж, дотримуються дещо іншої думки. Україна відіграє головну роль щодо визначення власного майбутнього, і Президент Зеленський має особисто приймати рішення щодо будь-яких потенційних переговорів із Путіним.Так прокоментував повідомлення щодо пропозиції ОАЕ організувати зустріч глав України і Росії на кліматичній конференції COP28 у Дубаї речник Держдепу Метью Міллер 

«Щодо будь-якої зустрічі між Президентом Зеленським і президентом Путіним, я би сказав, що це рішення має приймати сам президент Зеленський. Ми чітко дали зрозуміти, що саме Україна керує процесом, коли йдеться про її майбутнє, і це стосується будь-яких потенційних переговорів», – зауважив представник Держдепу. 

Водночас, за його словами, українська сторона чітко наголошувала, що відкрита до переговорів з Росією, які поважатимуть територіальну цілісність України та її суверенітет. 

«Але перешкодою завжди було і залишається те, що Володимир Путін не відмовився від своїх імперіалістичних цілей, не відмовився від переконання, що Україна, за його словами, не є справжньою країною. І він не вивів свої війська з території України»,- зауважив Міллер. 

Окрім цього напередодні Міллер категорично заперечив заяви російської сторони про те, що Сполучені Штати начебто відмовляли Київ від проведення мирних переговорів з російською стороною. 

«Ні, абсолютно ні», – наголосив представник Держдепу у відповідь на заяву речниці МЗС Росії, що Сполучені Штати нібито «забороняли» Києву вести мирні переговори з Росією. 

«Коли ми начебто відмовляли Україну від переговорів? Це не так»,- підкреслив Міллер. 

Водночас у Вашингтоні наголошують, що не бачать жодних ознак готовності Москви до проведення добросовісної дипломатії, яка призвела би до стійкого й тривалого миру в Україні. 

Тож наразі ситуація, схоже, зайшла у глухий кут. Адже з одного боку Україна відкрита до перемовин, отримує підтримку від цивілізованого світу у цьому питанні, аде з іншого – Москва об’єктивно не здатна та не прагне конструктивного діалогу, направленого на реальне закінчення війни, шляхом виведення своїх військ з України.