Противник намагається захопити деокуповані села на Луганщині. Він здійснює штурмові дії в напрямку Стельмахівки, а також Макіївки – Невського та Куземівки – Новоселівського. Проте ворог отримує відсіч від Сил оборони України та не має стратегічного успіху.  

Про це розповів керівник Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай в ефірі всеукраїнського телемарафону.

“Бойові дії зараз йдуть біля деокупованого населеного пункту Стельмахівка, на цьому напрямку постійно штурмують. Так само йдуть бої в напрямку Макіївка – Невське і Куземівка – Новоселівське. Цих населених пунктів майже немає. Росіяни просто розбили вщент постійними обстрілами, важкими калібрами – і танки, і РСЗВ, і артилерія, гатять з усього, що вони мають”, – сказав він.

За словами голови ОВА, стратегія окупантів залишається незмінною – вийти на адміністративні кордони Луганської та Донецької областей.

“А щодо тактичних дій, вони розуміють, що у них не виходить бліцкриг, швидке просування, тому насправді тактика у них така: де можуть, там і просуваються, де бачать хоч якийсь успіх, кидають на цей напрямок усі резерви, більше обстрілів і просто просуваються вперед. А далі вони дивляться, що отримують унаслідок якогось певного успіху”, – пояснив Гайдай.

За його словами, на сьогоднішній день на Кремінському, Сватівському та Білогорівському напрямках противник не має особливих стратегічних успіхів.

“Сили оборони тримають позиції міцно, ситуація повністю під контролем Збройних сил України”, – заявив керівник Луганщини.

Зазначимо також, що за словами військового експерта Владислава Селезньова, напрямки Кремінної та Куп’янська важливі для окупаційної армії, зокрема, для посилення її правого флангу наступальних дій.

Експерт зазначив, що для путінської армії напрямок Кремінна і Куп’янськ – це посилення правого флангу наступальних дій путінських військ.

“Вкрай важливо забезпечити настільки серйозне просування на цій ділянці вперед, щоб надалі убезпечити рух путінських військ, які будуть реалізовувати головну місію Путіна — до кінця березня взяти повністю під контроль усю територію Луганської та Донецької областей. Тому дії путінських військ на цій ділянці фронту, Кремінна і Куп’янськ, вони є абсолютно раціональними, але неефективними”, — сказав Селезньов.

Він додав, що росіяни зосередили на цій ділянці фронту свої елітні сили.

“Росіяни зосередили там дуже багато сил і засобів, користі тільки від цього небагато, але знову ж таки, небагато тільки лише тому, що українські Сили оборони проводять маневрову оборону, ефективно комбінують дії штурмової авіації, насамперед артилерії. І тим самим щоразу всі ці “м’ясні хвилі” російських солдатів перетворюються на попіл разом із тією бронетехнікою, на якій вони намагаються рухатися на наші оборонні позиції”, — сказав він.

Селезньов також повідомив про вкрай складну ситуацію в районі Авдіївки, Мар’їнки, Красногорівки Донецької області.

“Там також тривають дуже важкі бої. Українські Сили оборони там теж стикаються з неймовірним тиском із боку путінських військ. Але і там просування у путінських військ немає фактично ніякого. А ось втрати величезні”, — сказав експерт.

Селезньо також підкреслив, що українські військові в Бахмті, попри вкрай складну ситуацію, стабільно забезпечуються з “великої землі” всім необхідним для оборони

“Бої в міській забудові завжди дуже в’язкі. Вони ведуть до дуже великих втрат тих частин, підрозділів, які ведуть наступ. Але, з усім тим, ситуація там вкрай складна. Що ж стосується захисту горловини, тієї самої, яка забезпечує комунікацію міста-фортеці Бахмут із “великою землею”, то там діють українські десантники, які дуже ефективно відпрацювали проти своїх російських візаві. Добряче їх там покосили, відсунули на інші рубежі й позиції, тим самим забезпечивши стабільну комунікацію Бахмута з “великою землею”. А це означає, що український гарнізон у цьому місті забезпечується всім необхідним і, відповідно, вести дії оборонного характеру може й надалі”, — сказав Селезньов.