На сьогодні з урахуванням загроз безпеки ситуація на Донбасі і в Криму більш ніж тривожна. Але тим не менше Європі слід підтримувати діалог з Російською Федерацією, незважаючи на всі розбіжності.

Про це в ході звернення до учасників весняної сесії Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) заявила канцлер Німеччини Ангела Меркель.

За її словами, на сьогодні мир і безпека вже не є чимось самими собою зрозумілими.

“Ситуація в Білорусі, на сході України і в Криму, в Придністров’ї, Південній Осетії, Абхазії, Нагірному Карабасі і, звичайно, в Сирії та Лівії більш ніж тривожна”, – зазначила вона.

У той же час вона підкреслила важливість збереження транзиту російського газу через Україну після запуску нового газопроводу “Північний потік-2”.

Раніше, президент України Володимир Зеленський в ході переговорів з французьким лідером Еммануелем Макроном і канцлером Німеччини Ангелою Меркель схвалив підписання європейської стратегії кластерів по мирному врегулюванню конфлікту на Донбасі.

Підписання документа має відбутися на зустрічі лідерів Нормандського формату, сам саміт повинен пройти в Берліні. Однак представники Кремля свідомо затягують погодження кластерів на рівні радників, щоб завести організацію саміту в глухий кут.

Нагадаємо, раніше глава зовнішньополітичної служби Європейського союзу Жозеп Боррель за підсумками засідання Ради ЄС заявив, що Росія стягнула до українських кордонів близько 150 000 військових. Це є найбільшим угрупованням, яке коли-небудь розгортала РФ біля українського кордону.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.