Наближення президентських виборів остаточно перетворило Верховну раду на майданчик для передвиборчої агітації та взаємних нападок політиків. На сьогоднішній Погоджувальній раді політичні сили сипали звинуваченнями на адресу один одного, в тому числі й у підкупі виборців.

Лідер Радикальної партії Олег Ляшко повідомив, що його фракція зареєструвала постанову «Про припинення спроб масштабного підкупу виборців і запобігання фальсифікаціям під час чергових виборів президента України». Крім того, Ляшко запропонував створити тимчасову слідчу комісію з перевірки фактів підкупу виборців. «Парламент зобов'язаний покласти цьому край! Я пропоную не мовчати, а протидіяти фальсифікаціям, протидіяти спробам дискредитувати президентські вибори, їх і так уже перетворили на порнографію. 44 кандидати – половину в «дурку» треба, а не в президенти», – заявив нардеп.

Голова фракції «Блоку Петра Порошенка» Артур Герасимов також підтримав посилення кримінальної відповідальності за підкуп виборців. Він також назвав бездоказовими заяви міністра внутрішніх справ Арсена Авакова про те, що депутат від БПП може бути причетним до підкупу. «Ми вимагаємо негайного спростування цих заяв або термінового оприлюднення доказів», – підкреслив він. Крім цього, Герасимов згадав про «безпрецедентну подію в політичній історії» – розкриття піраміди з фальсифікації виборів, і назвав відповідальною за це Юлію Тимошенко.

Тимошенко, у свою чергу, заявила, що Герасимов витратив половину виступу на те, щоб спробувати «принизити» її ім'я. «Істерикою Петра Порошенка я задоволена повністю. Це говорить про те, що вони точно знають, кому вони програють вибори. І це буде наша команда. А по-друге, вони не гребують тим, що робив Янукович – це поливати брудом своїх опонентів. Уся країна, кожна людина знає, хто купує голоси. І це Петро Порошенко», – сказала лідерка «Батьківщини». Олег Березюк звинуватив у підкупі виборців обидві партії.

Крім виборів, на Погоджувальній раді традиційно говорили про тарифи. Тимошенко закликала всіх депутатів об'єднатися й завтра не голосувати за будь-які рішення, поки не буде розглянута постанова щодо скасування підвищення тарифів. Олександр Вілкул вимагав винести на розгляд законопроекти «Опозиційного блоку» про зниження тарифів.

Віктор Бондар від «Відродження» закликав заслухати в парламенті голову «Нафтогазу» Андрія Коболєва з питання закупівлі газу, а також голову МВС Арсена Авакова з питання схем скуповування голосів.

Незважаючи на запеклі суперечки, порядок денний цього пленарного тижня буде насиченим. Почати роботу Верховна рада планує з блоку питань національної безпеки і оборони (5-6 питань), а також внесення змін до Житлового кодексу. Також на вівторок запланований блок щодо роботи Державного бюро розслідувань, у середу,– як завжди, ратифікації, а в четвер – закон про «спліт» і зміни до Митного кодексу України. Крім того, на порядку денному четверга закон про державну мову. Оскільки в ньому близько 2,5 тисяч правок, не факт, що його встигнуть розглянути за один день.

Верховна Рада має відреагувати на заяви силових структур про підкуп виборців командами кандидатів на посаду президента України, вважає голова парламентської фракції Радикальної партії Олег Ляшко.

"Вища посадова особа, міністр внутрішніх справ говорить про гроші на підкуп виборців – парламент мовчить. Ми не дамо вам мовчати. Ми зареєстрували проект постанови №10078. Ми вимагаємо невідкладно цього тижня покликати всіх керівників силових структур до парламенту і заслухати тему про масштабний підкуп виборців і фальсифікації", – заявив О.Ляшко на засіданні погоджувальної ради Верховної Ради в Києві в понеділок.

У свою чергу, Юлія Тимошенко заявила під час засідання Погоджувальної ради лідерів фракцій та комітетів парламенту, йдеться на сайті партії.

Ми завжди боролися проти мафії і це була наша принципова позиція. Сьогодні на чолі цієї корумпованої мафії стоїть Порошенко. Він – не президент, він – олігарх, який отримав країну на розграбування,
– наголосила лідер "Батьківщини".