Росіяни істерично бояться контрнаступу ЗСУ й виснажені очікуванням. Російські солдати у паніці масово здаються у полон або ж тікають з поля бою.

Про це в ефірі одного з телеканалів розповів ветеран російсько-української війни, майор запасу ЗСУ, військовий експерт Олексій Гетьман. Він додав, що дії військового керівництва України продумані до деталей та змушують ворога добряче нервувати.

Російська армія серйозний й потужний суперник, адже у ворога ще достатньо зброї та особового складу. Проте найбільша проблема армії Росії – моральний стан окупантів.

На думку ветерана війни, дуже добре, що Україна ще тиждень тому анонсували наступальні дії, хоча поки що не починає контрнаступу. Це дуже напружує ворога. Окупанти постійно очікують атаки України й це доводить їх майже до сказу.

Це на них дуже емоційно впливає. Треба навіть ще пару днів потримати їх у напрузі, щоб вони взагалі сказилися, – сказав Гетьман.

Зараз багато російських солдатів намагаються здатися у полон. Крім того, почастішали випадки масового дезертирства.

Як зазначив майор запасу ЗСУ, втекла не одна людина, а великі угрупування зі зброєю ще й захоплює з собою автівки. Переважно вони тікають вглиб Росії.

Росгвардія навіть з гелікоптерами шукає цих людей і серйозно звертає увагу. Вони хочуть спіймати дезертирів й можливо навіть стратити.

За словами Гетьмана, Росія показово боротиметься з дезертирами, бо інакше багато російських військовослужбовців почнуть думати, що може й нам так зробити. Цікаво те, де ці люди потім опиняться, адже навряд чи повертатимуться у Росію.

“Мені здається, що вони ще можуть замаскуватися під біженців і шукати притулок у європейських країнах”, – зазначив Гетьман.

В очікуванні наступу української армії російські окупанти почали метушню в Маріуполі. Вони перекидають зброю, техніку та живу силу, а також посилили патрулювання понад морем.

Про це повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко. За його словами, росіяни розгублені й не знають, звідки чекати удару ЗСУ.

“Росіяни перебувають у стані очікування наступу і не розуміють, на яку ділянку треба перекидати війська. Більшу частину армійського корпусу тримають без значного руху в Маріупольському районі”, – сказав Андрющенко.

Після “бавовни” в Юр’ївці Донецької області, ймовірно, окупантів почали перекидати одразу на фронт – щоб вони гинули в окопах, а не в тилу.

Було помічено рух колони з технікою і живою силою до Бердянська. Зокрема, окупанти тягнули бронеавтомобілі “Тигр” і ракети до системи ППО.

“Великі рухи гвинтокрилів над морем. Таке враження, що вони патрулюють. Щось відбувається, але до кінця незрозуміло”, – додав Андрющенко.

Куди б росіяни не перевозили свої ресурси, про це оперативно дізнаються українські військові, які не забаряться зменшити ворожі запаси. Зрештою окупанти постійно матимуть проблеми з тиловим забезпеченням.

Офіційні особи США бачать ознаки того, що Збройні сили України, можливо, почали контрнаступ.

Як повідомляє New York Times, Україна зберігала мовчання про військові операції після кількох місяців підготовки. Однак сплеск атак був можливою ознакою початку давно запланованого контрнаступу.

Свою оцінку американські посадовці ґрунтували на інформації з військових супутників США, які зафіксували сплеск активності з українських військових позицій.

Одна з труднощів у визначенні точного початку контрнаступу ЗСУ полягає в тому, що бойові дії цілком можуть розпочатися з неправдивих маневрів або диверсій, які важко розшифрувати.

Американські військові аналітики заявили, що, на їхню думку, українські підрозділи розпочали початковий удар, щоб визначити позицію і чисельність російських сил.