Глава парламенту Дмитро Разумков прокоментував чутки про свій конфлікт з секретарем Ради нацбезпеки і оборони України Олексієм Даніловим. За його словами, у них хороші відносини.

Про це спікер ВР сказав в “Першому подкасті” журналісту і телеведучому Василю Апасову.

Так, журналіст зазначив, що є відчуття, ніби спікер РНБО Олексій Данілов, коли згадує прізвище Разумкова, робить це з певною нервозністю. У відповідь на це Разумков з посмішкою сказав, що “нервові клітини не відновлюються”.

“Та не треба нервувати. Нервові клітини не відновлюються. Я не думаю, це скоріше брехня якась. Думаю, що просто відчуття”, – сказав він.

Відзначимо, що Разумков часто виступає із протилежною думкою, аніж президентська команда. Один із останніх конфліктів виник під час обговорень закону про деолігархізацію.

1 липня Верховна Рада 275 голосами «за» ухвалила за основу президентський законопроєкт №5599 «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)». Примітно, що голоси за президентську ініціативу дали пов’язані із олігархом Ігорем Коломойським «Довіра» і «За майбутнє» (по 18 голосів).

Спікер парламенту Дмитро Разумков тоді заявив, що проєкт закону потребує доопрацювання. Він також пропонував забрати у РНБО право формувати «реєстр олігархів».

Пізніше, секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов висловив упевненість, що вплив олігархів на народних депутатів є загрозою державі.

«Потрібно визнавати, що вплив олігархів на законодавчу владу існує. Це загроза», – заявив Данілов в ефірі телеканалу «Україна 24», який належить олігарху Рінату Ахметову.

Згідно з характеристикою секретаря РНБО, вплив олігархів на депутатський корпус і на законодавчий процес є «дуже і дуже великим».

«Вплив олігархів на законотворчу діяльність – це один з елементів їх існування. Це ті закони, які вони самі собі, скажімо так, приймають. Вони їх оплачують, і потім ми з вами живемо в дуже тяжкій ситуації. І саме за цими законами», – пояснив Данілов.

Він вказав на необхідність боротьби з подібною практикою.

«Це потрібно зупиняти», – підкреслив секретар РНБО.

Данілов публічно закликав голову Верховної Ради Дмитра Разумкова вказати на інших членів РНБО, які, на його думку, можуть бути піддаватися впливу олігархів.

«Якщо він вважає, що когось із членів РНБО можуть корумпувати, на його думку, олігархи, тоді потрібно вказувати безпосередньо, хто до цього схильний, і чи є серед 23 членів РНБО люди, які можуть піддатися цій спокусі», – зазначив секретар РНБО.

Потім Разумков зазначив, що у нинішньому складі Ради національної безпеки і оборони України олігархів немає.

“Давайте писати закони так, щоб у РНБО не з’являлися олігархи, – це головна мета – і моя, і колег із парламенту. Я впевнений, що і секретар РНБО нас у цьому підтримає. А маніпулювати, що там хтось є. Поки що немає, і мені дуже не хотілося б, щоб там з’явилися. А тим більше, мені не хотілося б, щоб там були люди, які навіть гіпотетично можуть у майбутньому відстоювати чиїсь інтереси”, – сказав Разумков.

Такі суперечки в публічні площині викликають великі питання, щодо хороших стосунків між Разумковим і Даніловим. А також щодо подальшої долі спікера ВР в команді президента. А тим більше перед урочистим засіданням Верховної Ради, яке відбудеться 24 серпня.