Неприпустимо, щоб одна людина брала в заручники стратегічне партнерство між Грузією та Україною. Як повідомляє “Європейська правда”, так глава МЗС Грузії Давид Залкаліані відреагував на позицію президента України щодо арешту Михеїла Саакашвілі.

“Їхня позиція зрозуміла, тому що Саакашвілі є їхнім громадянином. Посольство має комунікацію, був контакт з працівником посольства, який надасть українській стороні всю цікаву для них інформацію. Інформація, оприлюднена вчора прокуратурою, буде негайно передана українським друзям”, – сказав Залкаліані.

Він висловив упевненість, що “спокійно, мирно у нас будуть роз’яснення з усіх питань, і наші відносини з Україною так само будуть розвиватися, як розвивалися до цього”.

“Неприпустимо, щоб одна особа брала в заручники стратегічне партнерство між Грузією та Україною”, – додав глава грузинського МЗС.

Нагадаємо, вчора ввечері прем’єр-міністр країни Іраклій Гарібашвілі заявив про затримання експрезидента Грузії Михайла Саакашвілі.

До слова, Тимчасовий повірений Грузії в Україні, старший радник Сандро Топурія поінформував Міністерство закордонних справ України про обставини затримання Міхеіла Саакашвілі в Грузії. Про це в коментарі Укрінформу повідомив речник МЗС Олег Ніколенко.

Відтак, 2 жовтня до МЗС був запрошений тимчасовий повірений Грузії в Україні, старший радник Сандро Топурія.

“Дипломат поінформував про обставини затримання в Грузії громадянина України Міхеіла Саакашвілі, інкриміновані йому статті грузинського кримінального кодексу”, – зазначив речник.

Українська сторона наголосила на необхідності повного дотримання законних прав Саакашвілі, звернулася із запитом на його відвідання українським консулом задля надання консульської і правової допомоги.

Ніколенко акцентував, що в МЗС підтвердили принципову позицію України про невтручання у внутрішні справи Грузії.