Впровадження на період карантинних обмежень державного регулювання ціни на газ для населення – це вкрай необхідний тимчасовий захід, і він є найбільш ефективним в умовах зловживань з боку компаній-постачальників газу.

Про це заступниця керівника Офісу президента Юлія Свириденко пише на своїй сторінці у Facebook.

Вона підкреслила, що влада України не повертається до державного регулювання цін на природний газ, а прийняте рішення є тимчасовим і спричинене лише критичною ситуацією, тому що потрібно захистити українців, особливо у ті дні, коли температурні режими будуть падати.

“Глава держави та уряд мають політичну волю для продовження реформ. Ми переконані у потребі довгострокових та сталих рішень, працюємо над запровадженням чесних та прозорих правил на ринку”, – наголосила Свириденко.

За її словами, нездорова монополія на роздрібному ринку є проблемою, яку треба вирішувати вже сьогодні.

“Також необхідно підтримати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, а за необхідності створити додаткову спроможність для реалізації нею своїх повноважень: максимально ефективно та у стислі терміни”, – резюмувала заступниця керівника Офісу президента.

Нагадаємо, радник президента з питань економіки Олег Устенко заявив, що українське керівництво продовжує бути прихильником ринку і ринкових відносин, в тому числі і в питаннях, пов’язаних з газом.

Також нагадаємо, президент Володимир Зеленський заявив: зміни в ціні газі – не крок назад. Вони потрібні кожному українцю в зв’язку зі складною економічною ситуацією.