Українські військові на Бахмутському напрямку поступово просуваються вперед та створюють можливості для просування.

Про це в ефірі одного з каналів розповів командир підрозділу аеророзвідки «Terra» у складі третьої окремої штурмової бригади Микола Волохов («Абдулла»).

За його словами, зараз спостерігається погана погода, тому складно використовувати безпілотники, до всього – у противника сконцентровано багато засобів радіоелектронної боротьби.

«Тому зараз досить важко використовувати БПЛА. ЗСУ потроху рухаються вперед або створюють можливості для подальшого просування. Є певні оперативні успіхи», — зазначив він.

Тим часом російські окупанти зазнають певних труднощів із трасою Горлівка-Бахмут. Створюються умови, за яких противник буде змушений відійти від неї. Тепер по всій лінії фронту росіяни поступово йдуть вперед. Концентрація сил на якійсь ділянці не відчувається.

«Очевидно, вони хочуть показати своєму керівництву якийсь результат… Росіяни використовують дуже багато техніки на двигунах внутрішнього згоряння, які менш вимогливі до погодних умов. Використання деталей з Алі експресу не є їхньою слабкістю. Воно свідчить про еластичність їхніх технологій», – додав Микола Волохов.

Також варто додати, «Шторм-Z» перетворилися на так звані штрафні батальйони.

Наявність російських підрозділів «Шторм-Z» в окупантів свідчить про серйозні проблеми РФ у створенні бойової піхоти.

Про це інформує Міноборони Великої Британії у соцмережі X.

Як зазначають британські розвідники, РФ використовує «Шторм-Z» для проведення локальних наступальних операцій в Україні. Попри те, що військове керівництво країни-агресорки спочатку розглядало їх як відносно елітні підрозділи, які можуть перехопити тактичну ініціативу, на сьогодні вони перетворилися на штрафні батальйони, укомплектовані засудженими та військовослужбовцями регулярних військ, притягнутими до дисциплінарної відповідальності.

«Численні свідчення вказують на те, що цим підрозділам надають найнижчий пріоритет у матеріально-технічному та медичному забезпеченні, водночас вони неодноразово отримували накази наступати», — кажуть у британській розвідці.

Зазначається, що це свідчить про надзвичайні проблеми, з якими стикається Росія у створенні бойової піхоти, здатної проводити ефективні наступальні операції.

Втрати російської окупаційної армії загиблими і важкопораненими складають до 190 тисяч військових, а з урахуванням поранених, які здатні повернутись на поле бою після одужання – до 290 тисяч осіб.

Про це йдеться у новому огляді Міноборони Британії.

Британські розвідники зазначають, що нещодавні російські атаки на Авдіївку призвели до збільшення на 90% кількості російських втрат.

«Від лютого 2022 року Росія значно збільшила свою військову присутність в Україні, інтенсифікувавши вербування за допомогою фінансових стимулів та часткової мобілізації, проведеної восени 2022 року», — мовиться у повідомленні.

Зокрема, таке збільшення особового складу забезпечує здатність Росії захищати утримувану територію, а також здійснювати затратні наступальні операції.

«Загальна цифра російських утрат з урахуванням тих, хто одужає і може повернутися на поле бою, становить близько 240 – 290 тисяч осіб», — розповіли у розвідці Британії.

При цьому зауважують, що це число не включає групу Вагнера та їхні батальйони в’язнів, які воювали в Бахмуті.