За підсумками обшуків у спортклубі «5 Елемент», який належить колишньому президенту України, в роздягальнях були виявлені камери відеоспостереження. 

«Страна» з посиланням на співробітника безпеки однієї з великих бізнес-структур розповіла про те, що ці камери стежили за віп-клієнтами клубу вже кілька років.

«Я зняв їх у вентиляції, яка знаходилася в роздягальні, і звернувся до охорони “5 елементу” і викотив їм “пред’яву”, мовляв, навіщо таке робити. Ті тільки знизали плечима і сказали – такий наказ начальства», – розповів співробітник.

Він додав, що в клубі є спеціальна кімната, де працівники клубу можуть стежити за всіма записами.

«Більше того, такі пристрої були виявлені навіть у віп-кімнатах, де любили усамітнюватися для розмов бізнесмени. Я тоді попередив охорону, що це кримінальна відповідальність за статтею 359 КК. Вони обіцяли подумати над цим. Але, як бачимо, так і не подумали», – додало джерело.

Він також поділився фотографіями прослушки у вентиляції, які він зробив в роздягальнях.

Раніше в спортклубі колишнього президента Петра Порошенка «5 Елемент» провели обшуки. Як повідомили в ДБР, у вентиляційній системі і у всіх кутах жіночих та чоловічих роздягалень слідчі вилучили камери відеоспостереження. Вони знімали відвідувачів клубу просто в роздягальнях.

Відомо, що обшуки проводилися в рамках досудового розслідування двох кримінальних проваджень. Також співробітники СБУ обшукали штаб Порошенка і виявили уже всім відомі телевізори, які зникли з ситуаційної кімнати Адміністрації президента.

У прес-службі Державного бюро розслідувань підтверджують відомості про виявлення телевізорів в офісі п’ятого президента Петра Порошенка і акцентують увагу на тому, що вилучені телевізійні приймачі, цілком можливо, можуть бути саме тими, які раніше були вкрадені з ситуаційної кімнати АП.

Втім, як підкреслюють у ДБР, остаточні висновки можна буде озвучувати тільки після проведення експертизи.

Нагадаємо, ще в травні, Данилюк зняв відео з ситуативної кімнати президента. На ньому видно, як на місцях, де раніше було обладнання, зокрема сервери з, ймовірно, секретними даними, нічого не залишилося.

“Прийшов, побачив…Немає слів. Розбиратися будуть правоохоронні органи”, – прокоментував побачене Данилюк.

Пізніше на відео відреагував екс-секретар РНБО Олександр Турчинов, який зазначив, що це ситуативна кімната Адміністрації президента і вона не має стосунку до ситуаційного центру РНБО, де зберігається секретна інформація. 

Своєю чергою екс-речник Порошенка Святослав Цеголко сказав, що техніку з АП повернули орендодавцю.

Проте  нещодавно, ця техніка все ж була вилучена з офісу Порошенка, як повідомляє речниця ДБР – “Будуть розбиратись”