Окупанти готуються до нового прориву ЗСУ на Запоріжжі. Міський голова Мелітополя Іван Федоров розповів, що російські військові вивезли до цього міста деякі свої підрозділи.

«Яку тенденцію ми маємо по ворогах? Перш за все, сьогодні ми вже можемо підтверджувати інформацію, що ворог вивіз деякі свої підрозділи з Токмака, Молочанська. Наприклад, з Токмацького нелегального виконкому псевдоокупаційної влади вони вивезли майже половину співробітників, може, навіть більше. Також евакуювали деякі освітні заклади, евакуювали деякі підрозділи ФСБ і своїх родичів, всі військові також вивезли (родичів) із Токмака і Молочанська. На жаль, поки що вони перевозять їх до тимчасово окупованого Мелітополя. Але я впевнений, що це точно не надовго», – сказав міський голова.

Російська армія несе великі втрати у Запорізькій області, стверджує посадовець. За його словами, щоденно лунають по 5-7 вибухів у Токмаку та Молочанську.

«Крематорій працює в Токмаку та інших містах тимчасово окупованих територій майже цілодобово, тому що ворог несе великі втрати. Також ми бачимо, що ситуація на інших територіях, які ворог вважає глибоким тилом, суттєво напружується. Наприклад, між собою вороги починають сваритися, один на іншого пишуть доноси до Путіна про надвелику вартість палива на АЗС, що не виплачується зарплата, не вистачає вчителів та лікарів. Тож і соціальна напруга нарощується. Але все це, на жаль, у вкрай поганому напрямку проявляється і на наших мешканцях», – зазначив Федоров.

Крім того, за його даними, російські військові також не припиняють будувати укріплення у регіоні. Так, якщо навесні від Василівки до Мелітополя було три укріпрайони, то зараз їх стало значно більше, стверджує Федоров.

«Окремо вони фортецями сьогодні роблять міста такі, як Мелітополь, Токмак, Бердянськ. Нові укріпрайони з’явилися на трасі між Бердянськом та Маріуполем. Ворог розставив додаткові «зуби дракона». Додаткові оборонні споруди ворог сьогодні розставив і в напрямку від Мелітополя до Криму, не зупиняючись», – розповідає він.

Також, окупанти продовжують мінувати всі можливі об’єкти, додав міський голова Мелітополя.

Так, за його словами, мінування продовжується і безпосередньо на передовій запорізької лінії фронту, і у тилових містах там, де мінується інфраструктура, сільгоспугіддя, щоб ускладнити просування ЗСУ.

Додамо, що начальник міської військової адміністрації Токмака Олександр Чуб розповів, що російська армія час від часу проводить ротації у цій громаді, тож туди прибувають нові військові.

«У Токмаку на сьогодні змінився їхній (окупаційний) начальник поліції, він посилив наряди, почастішали перевірки документів, збільшилась перевірка самих будівель. Продовжують приїжджати та заселяти нових людей, продовжують проводити так звану «націоналізацію» житла, заселяють порожні помешкання, підселяються до людей. В них все-таки інколи буває ротація, коли вони виїжджають, а це зазвичай буває вночі, то після них залишається в будинках тільки одне сміття – забирають не тільки побутову техніку, але і ковдри, доріжки, стільці, все забирають», – поділився посадовець.

Окупанти вивозять свої сім’ї з Токмака, але не дозволяють виїжджати місцевим жителям, які пішли з ними на співпрацю, каже начальник адміністрації.

«Є інформація, що одного з них в Крим не пустили. Іншого теж не пустили, він хотів виїхати через Маріуполь на Ростов. Простих мешканців, хоч і мордують, але пропускають. Ми зараз бачимо приток населення з тимчасово окупованої на підконтрольну Україні територію», – розповів Чуб.

Він зазначив, що територія навколо громади також замінована. Через це людям не дозволяють випасати худобу на пасовиськах, які вже перетворені на мінні поля.