Те, що президент США Джозеф Байден назвав Володимира Путіна “вбивцею” в інтерв’ю – це зовсім не експромт, а свідомо зроблена заява. Цими словами Байден оголосив про початок нової “холодної війни” між США та Росією. І реакція Москви підтверджує той факт, що вона прекрасно розуміє, про що йдеться.

Відкликання російського посла Антонова з Вашингтона, реакція спікера Держдуми РФ Володіна, а також істерика інших персонажів, які кинулися захищати російського президента – все це говорить про те, що Путін вразливий. Адже одна справа, коли його називає “вбивцею” який-небудь російський опозиціонер (умовно кажучи, Каспаров) або журналісти, і зовсім інша – коли його так називає президент єдиної наддержави в світі, пише політолог Тарас Березовець.

Байден перетнув цю “червону лінію” свідомо. Його лють виникла на основі неспростовних даних про втручання Росії у вибори у США. Це призведе до подальшого погіршення відносин між країними. І перший крок до цього – анонс нових антиросійських санкцій.

“Росія відповідатиме симетрично там, де вона може, провокуючи ескалацію. Але – не проти США безпосередньо, а проти їхніх союзників. Відповідно, можна очікувати ескалації проти України” – зазначає експерт.

Також Росія спробує дестабілізувати позиції США в Європі через низку країн ЄС, зокрема, Німеччину. Таким чином Путін “буде намагатися грати одразу на декількох шахових дошках”.

“Відкликання російського посла з Вашингтона для консультацій – це хороший показник рівня дипломатичної стурбованості в Росії. Свого часу послів відкликали після війни Росії з Грузією, а згодом взагалі були розірвані дипломатичні відносини, і зараз Грузія та РФ спілкуються через Швейцарію. Тож це – дуже серйозний знак. Однак, не думаю, що в цьому американці будуть “дзеркалити” і зараз відкликати свого посла з Росії”, – пише Березовець.

Наступним стане оголошення Росією нових персон нон-грата, також влада вишле низку американських дипломатів.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.